Měnová rizika zůstanou i v příštím roce, říká SAB Finance

Devizová SAB Finance přichází s novým zajištěním pro firmy, s cílem zabránit negativním dopadům geopolitických turbulencí na kurs.
Společnost SAB Finance, lídr trhu v oblasti devizových obchodů v České republice, spustila nový produkt SAB TARF (Target Redemption Forward). Hlavním cílem SAB TARF je zajistit firmám, podnikajícím na mezinárodních trzích v době ekonomických a politických turbulencí, stabilní kurz měny. Firma to oznámila v tiskové zprávě.
SAB TARF je zajišťovací platební nástroj, který umožňuje klientovi nakoupit nebo prodat měnu za výhodnější kurz ve srovnání s kurzem standardního forwardového obchodu. Za sjednání SAB TARF obchodu klient neplatí žádné poplatky. „Bohužel ani v roce 2024 nelze očekávat, že se politické a ekonomické turbulence uklidní. V takové době se výrazně zvyšuje volatilita měn. Firmám zapojeným do mezinárodního obchodu hrozí výrazné kurzové riziko, které může negativně ovlivnit jejich podnikání. SAB TARF dokáže toto riziko výrazně snížit,“ říká viceprezident SAB Finance Jan Holý (na snímku). SAB TARF podle vyjádření společnosti poskytne podnikatelům zajištění proti nepříznivému vývoji kurzu i výhodnější kurz oproti standardnímu forwardu.
Společnost SAB Finance je jednička na trhu v oblasti devizových obchodů pro firemní klientelu v České republice.
Pozn. red. Spolumajitel a zakladatel SAB Finance Radomír Lapčík je investorem zpravodajského portálu newstream.cz
Společnost SAB Finance v rekordním čase realizovala úpis nových akcií a navýšila vlastní kapitál o půl miliardy korun. Valná hromada SAB Finance také schválila výplatu dividendy.
SAB Finance v rekordním čase realizovala úpis nových akcií, vyplatí svým akcionářům dividendu
Money
Koruna se v posledních týdnech dostává pod palbu spekulantů. Podle viceprezidenta SAB Finance Jana Holého je na tom však mnohem lépe. Navíc Česká národní banka sice na jednu stranu ukončila i slovní intervence na podporu kurzu, ale zároveň trhy velmi době vědí, že má dostatečnou palebnou sílu při případných velkých výprodejích.
Jan Holý ze SAB Finance: Koruna je v lepší kondici, než někteří říkají
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.