Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Merck kupuje EyeBio za tři miliardy dolarů, rozšíří nabídku léků na oči

Merck
ČTK
 ČTK

Farmaceutická společnost Merck se dohodla na koupi soukromé biotechnologické společnosti EyeBio. Hodnota transakce má činit až tři miliardy dolarů (68,6 miliardy korun). Akvizice má rozšířit nabídku experimentálních léků Mercku o přípravky na oční choroby. Uvedla to firma Merck v prohlášení.

Dohoda je další z řady nedávných akvizic firmy Merck, jejichž cílem je snížit závislost na imunoterapeutickém léku Keytruda. Ten má do konce desetiletí ztratit patentovou ochranu, bude tak čelit konkurenci levnějších přípravků.

Firma Merck v únoru oznámila, že hledá příležitosti k uzavření dohod v hodnotě až 15 miliard dolarů. Mezi její poslední akvizice patří loňská koupě firmy Prometheus Biosciences za 10,8 miliardy dolarů a koupě aktivit zaměřených na chov vodních živočichů firmy Elanco za 1,3 miliardy dolarů letos v únoru, uvedla agentura Reuters.

Farmakologie, ilustrační foto

Sotio ze skupiny PPF bude testovat lék na rakovinu s americkým gigantem Merck

Biotechnologická společnost Sotio Biotech patřící skupině PPF uzavřela smlouvu o spolupráci na klinickém vývoji protinádorového přípravku SOT101 se společností Merck.

Přečíst článek

Mezi přípravky EyeBio patří lék Restoret na onemocnění sítnice. Ten by měl v druhé polovině letošního roku vstoupit do střední až pozdní fáze testování na léčbu diabetického makulárního edému, což je typ otoku oka. Testuje se také u pacientů s neovaskulární, věkem podmíněnou makulární degenerací, což je onemocnění, které postihuje více než 200 milionů lidí na celém světě.

Firma EyeBio působí pod názvem Eyebiotech a má operace v USA a Británii. Založila ji firma SV Health Investors, kterou podporuje Kate Binghamová, bývalá šéfka britské pracovní skupiny pro vakcíny proti covidu-19.

Lék na hubnutí Wegovy

Po léku na hubnutí Wegovy je sháňka. Jeho výrobce Novo Nordisk díky tomu zvýšil zisk

Poptávka po lécích na hubnutí Wegovy prudce roste. Těží z toho jeho výrobce dánská společnost Novo Nordisk, která se v loňském roce stala nejhodnotnější společností v Evropě. V letošním prvním čtvrtletí vykázala meziroční nárůst zisku o 27 procent na 31,8 miliardy dánských korun, tedy zhruba 107 miliard korun. Server CNBC doplnil, že se prodeje léku na hubnutí Wegovy meziročně více než zdvojnásobily.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme