Největší transakce v historii Microsoftu je hotova. Firma převzala Activision Blizzard

Americká softwarová společnost Microsoft dokončila dohodu o převzetí vývojáře her a vydavatele interaktivního zábavního obsahu Activision Blizzard v hodnotě 69 miliard dolarů (1,6 bilionu korun).
Jde o největší transakci Microsoftu v jeho 48leté historii, která firmě umožní zvětšit pozici na trhu videoher. Společnost rozptýlila obavy evropských regulačních orgánů z konkurence a získala příznivé rozhodnutí amerického soudu, uvedl server CNBC.
Třetí největší herní firma světa
Transakci v dubnu zablokoval britský Úřad pro hospodářskou soutěž a trhy (CMA), který uvedl, že by americký počítačový gigant mohl získat kontrolu nad vznikajícím trhem cloudových her. Úřad ale dnes převzetí schválil, protože upravená dohoda podstatně vyřešila jeho dřívější obavy.
Generální ředitel Microsoftu Satya Nadella, který se ujal vedení v roce 2014, se snaží diverzifikovat podnikání společnosti i mimo její hlavní oblasti, jako jsou operační systémy a firemní software. Activision je pro Microsoft partnerem i konkurentem. Je to jedna z mála velkých společností, která vydává populární hry, jejichž výroba může stát stovky milionů dolarů.
Umělá inteligence přinese zásadní změny ve fungování společnosti i států. Česko by podle Michala Pěchoučka, člověka, který na akademické úrovni i v byznysu vyvíjí AI již tři dekády, přitom v tomto vývoji mohlo hrát významnou roli. „Zejména na úrovni cybersecurity patříme ke globální špičce a budeme i dál,“ uvedl Pechouček v rozhovoru pro newstream.cz. Tomu, aby Česko hrálo ještě významnější roli, brání zejména nedostatečné byznysové prostředí a také vzdělávací systém.
Michal Pěchouček pracuje na umělé inteligenci 30 let. Česko by mělo být montovnou AI. Jinak bude kolonií, varuje
Leaders
Dohoda mezi Microsoftem a firmou Activision byla největší zkouškou globální moci CMA v boji proti technologickým gigantům od odchodu Británie z Evropské unie, píše CNBC. Proti byla dříve i americká Federální obchodní komise, ale poté, co se jí dohodu nepodařilo zastavit, zůstala CMA osamocena.
Spojení obou firem je největším obchodem v herním průmyslu a bylo oznámené loni v lednu. Akvizice spojí sílu Microsoftu na trhu konzolí s herními tituly Activision, jako jsou Call of Duty, World of Warcraft a Candy Crush a má urychlit růst herní divize Microsoftu. Microsoft se díky transakci stává třetí největší herní firmou na světě podle výše tržeb za společnostmi Tencent a Sony.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.