Microsoft kupuje podíl v provozovateli londýnské burzy

Americká technologická společnost Microsoft kupuje za 1,5 miliardy liber (42,4 miliardy korun) čtyřprocentní podíl ve společnosti London Stock Exchange Group (LSEG), která provozuje Londýnskou akciovou burzu (LSE). Je to součást desetileté obchodní dohody o přenosu datové platformy provozovatele burzy do cloudu, informuje deník Financial Times (FT).
Britská firma uvedla, že se zavázala odebrat za dobu trvání kontraktu od Microsoftu služby minimálně za 2,3 miliardy liber (asi 65 miliard korun). Velké technologické společnosti a poskytovatelé finančních služeb se propojují už delší dobu, na což se důkladněji zaměřují regulační orgány, poznamenala agentura Reuters.
Například americká internetová společnost Google v listopadu uzavřela desetiletou smlouvu o cloudu s Chicagskou obchodní burzou (CME) a vložil do ní miliardu dolarů (asi 23 miliard korun). Na podobném partnerství se loni dohodla také americká technologická společnost Nasdaq Stock Market, která provozuje akciovou burzu, anebo společnost Amazon Web Services (AWS).

Prodej počítačů klesá, Microsoftu rostly tržby nejpomaleji za pět let
Zprávy z firemČistý zisk americké softwarové společnosti Microsoft se v prvním finančním čtvrtletí meziročně snížil o 14 procent na 17,6 miliardy dolarů (zhruba 432 miliard korun). Tržby podniku rostly nejpomaleji za pět let, výsledky však mírně překonaly očekávání analytiků.
Konkurence v cloudu je malá
Microsoft kupuje podíl ve 300 let staré tradiční britské společnosti od firem Blackstone, Thomson Reuters, Canada Pension Plan Investment Board a singapurského investičního fondu GIC. Pomůže zlepšit data a analytiku burzy, což podle obou firem po čase zvýší příjmy LSEG.
Regulátoři vyjadřují obavy z toho, že finanční společnosti až příliš spoléhají pouze na malý okruh poskytovatelů cloudu. Pokud by jeden poskytovatel selhal, mohlo by to podle nich narušit celý sektor.

Londýnská burza je opět největší v Evropě. Nad Paříž ji vynesla silnější libra
MoneyRally libry vynesla britský akciový trh zpět nad jeho francouzský protějšek, v dolarovém vyjádření je opět největším v Evropě. Londýn o tento titul přišel před deseti dny právě ve prospěch Paříže, kterou do čela vynesla akciová rally výrobců luxusního zboží, ta ale nyní polevuje.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.