Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Microsoft zaplatí tučnou pokutu za zásahy do soukromí dětí

Microsoft zaplatí tučnou pokutu za zásahy do soukromí dětí
Pixabay
 ČTK

Americká softwarová společnost Microsoft zaplatí ve Spojených státech pokutu 20 milionů dolarů (439 milionů korun) za to, že v rozporu se zákonem shromažďovala osobní údaje o dětech bez souhlasu jejich rodičů. V pondělí to oznámila Federální obchodní komise (FTC), do jejíž kompetence tyto případy spadají a s kterou se Microsoft na urovnání obvinění dohodl.

Microsoft čelil obvinění z porušování amerického zákona o ochraně soukromí dětí na internetu (COPPA). Dopustil se toho tím, že shromažďoval osobní údaje dětí, které se zaregistrovaly do jeho herního systému Xbox, aniž by o tom ale Microsoft informoval jejich rodiče nebo od nich získal souhlas. Problém vidí úřady i v tom, že Microsoft pak nashromážděné osobní údaje uchovával.

Microsoft chybu napraví

FTC požaduje, aby Microsoft přijal opatření ke zlepšení ochrany soukromí dětských uživatelů svého herního systému Xbox. Znamená to, že rozšíří ochranu COPPA na vydavatele her třetích stran, s nimiž Microsoft sdílí údaje o dětech. Mluvčí Microsoftu podle agentury Reuters uvedl, že firma je odhodlána příkaz splnit. Dodal, že Microsoft aktualizuje proces vytváření účtů a vyřeší i chybu v uchovávání údajů, která byla v systému zjištěna.

„Naše navrhované nařízení usnadňuje rodičům ochranu soukromí jejich dětí v systému Xbox a omezuje informace, které může společnost Microsoft o dětech shromažďovat a uchovávat,“ uvedl ředitel Úřadu pro ochranu spotřebitele v FTC Samuel Levine. „Toto opatření by také mělo jasně ukázat, že avatary dětí, biometrické údaje a zdravotní informace nejsou vyňaty z působnosti zákona COPPA,“ dodal.

Zákon vyžaduje, aby on-line služby a webové stránky určené dětem mladším 13 let informovaly rodiče o osobních údajích, které shromažďují. Než začnou shromažďovat a používat jakékoliv osobní údaje dětí, musejí si opatřit ověřitelný souhlas rodičů. Microsoft v letech 2015 až 2020 podle stížnosti uchovával údaje, které od dětí shromáždil během procesu vytváření účtu, i když rodič tento proces nedokončil.

Přichází věk umělé inteligence. Učitelé by se měli naučit, jak nově učit, říká Hana Součková, generální ředitelka SAP ČR

Hana Součková: Přichází věk umělé inteligence. Práci bude muset změnit miliarda lidí

Co vlastně znamená pro pracovní proces pojem umělá inteligence, si mnoho lidí ještě neumí představit. Ale pozor, jak říká Hana Součková, šéfka české pobočky globálního technologického lídra, společnosti SAP, díky nástupu této éry přijde v příštích letech o svou spokojenou práci v kanceláři asi tak miliarda lidí po celém světě. Je proto dobré se připravit na budoucí, rychle přicházející dobu. Učitelé by měli zapomenout na Marii Terezii. Je tu nová technologická revoluce.

Přečíst článek

Microsoft dostal souhlas EK k převzetí herního studia Activision Blizzard

Microsoft vybojoval bitvu o Call of Duty, zatím jen v Evropě. USA i Británie se stále staví proti obří herní akvizici

Evropská komise (EK) schválila převzetí firmy na vývoj počítačových her Activision Blizzard za 69 miliard dolarů (1,5 bilionu korun) americkým softwarovým gigantem Microsoft. Podle EK ústupky nabídnuté Microsoftem vyřešily její obavy o konkurenci, stojí v pondělním prohlášení. Nicméně dokončení dohody stále není jisté, protože britské regulační orgány ji odmítly a s dohodou nesouhlasí ani úřady ve Spojených státech.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme