Miliardář Bernard Arnault koupil majoritu v módním brandu Off-White

Zakladatel Off-White Virgil Abloh je považován za klíčového muže současné módy a od roku 2018 je vlivným designérem v Arnaultově impériu LVMH.
Módní značka Off-White udává styl doby. Její zakladatel Virgil Abloh dokázal propojit svět vysoké módy a street-wearu, luxusní oblečení zpřístupnil novým generacím zákazníků. V posledních letech se podílel na inovacích v impériu nejbohatšího Francouze Bernarda Arnaulta LVMH a jejich spolupráce se nyní dostává na novou úroveň. LVMH koupilo 60procentní podíl ve značce Off-White, zatímco Ablohovi zůstane 40 procent a zůstane kreativním ředitelem úspěšného brandu.
Jeff Bezos již za pár hodin odstartuje do vesmíru, rozšíří tak řady miliardářů, jejichž byznys překonal zemskou tíži. Díky různým nástrojům může na vesmíru profitovat doslova každý.
Dobývání vesmíru může udělat miliardáře z každého. Jak na to?
Leaders
„Propojením obou brandů jsme nadšeni. Měli jsme tu čest léta sledovat Virgilovy nevšední kreativní schopnosti a těšíme se, jak se bude on a jeho tým podílet na rozvíjení obou brandů v následujících letech a v mnoha nových odvětvích luxusního zboží,“ uvedl hlavní akcionář impéria LVMH Bernard Arnault. „Off-White jsem budoval téměř dekádu. Nyní je na čase z ní učinit značku s opravdu širokou nabídkou, k čemuž nám LVMH se svou neuvěřitelnou palebnou silou rozhodně pomůže,“ dodal Abloh.
LVMH neboli Louis Vuitton Moët Hennessy je největší společností orientovanou na prodej luxusního zboží na světě a její hodnota činí 329 miliard eur. Spadá pod ní celá řada slavných značek, jako jsou Louis Vuitton, Christian Dior, Givenchy, Marc Jacobs, Stella McCartney, Loro Piana, Princess Yachts nebo Bulgari. Její hlavní akcionář Bernard Arnault patří do takzvaného 100miliardového klubu, protože hodnota jeho majetku přesáhla hranici 100 miliard dolarů.
Americká společnost Duolingo, která provozuje stejnojmennou aplikaci pro výuku jazyků, míří na burzu.
Duolingo vstoupí na burzu. Jde si pro miliony dolarů na rozvoj
Zprávy z firem
Čínská společnost Tencent koupí britského vývojáře videoher Sumo za 1,27 miliardy dolarů (27,6 miliardy korun). Tencent tak rozšíří své portfolio videoher, které se umísťují na předních místech žebříčků oblíbenosti, a posílí celosvětově svoji pozici.
Game on. Čínský Tencent za miliardy koupil další herní studio
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.