Miliardář Krsek koupil německou Medifu. Bude dělat operační sály na klíč

Česká investiční společnost podnikatele Tomáše Krska BHM Group koupila do své medicínské větve německou firmu Medifa, která vyrábí zařízení pro operační sály. Jako první zprávu přinesl server Seznam Zprávy. Firma o akvizici informovala na svém webu. Skupina postupně skupuje výrobce zařízení s cílem dodávat operační sály na klíč.
„BHM rozšířila svou MedTech část o německou značku Medifa, která má čtyřicetiletou historii. Propojením této firmy s našimi společnostmi Famed, Alvo a Block jsme se stali jedním z nejvýznamnějších evropských hráčů v oboru zařízení pro operační sály,” sdělil generální ředitel BHM Group Jan Černý.
Medifa vyrábí například mobilní operační stoly, chirurgické příslušenství, mobilní karbonové operační stoly a operační světla. Její obrat se podle Seznam Zpráv pohybuje kolem půl miliardy korun.
Akvizicí Medify nekončíme
Společnosti medicínské části BHM Group mají v současnosti konsolidované roční tržby ve výši 160 milionů eur (zhruba 3,7 miliardy korun) a zaměstnávají přes tisíc lidí. Patří do ní inženýringová a výrobní firma Block z Valašského Meziříčí, která dodává operační sály a čisté prostředí především pro farmaceutický průmysl, nebo německá společnost Köttermann, která vyrábí nábytek pro laboratoře. Součástí skupiny jsou i polští výrobci Alvo a Famed.
BHM pokračuje v dalším sjednocování menších výrobců. „Aktuálně jednáme o dalších dvou akvizicích v Německu. Jsou to menší, ale velmi sofistikované firmy, především z pohledu softwarových řešení, ve kterých vidíme velký prostor k růstu,” dodal Černý.
BHM group je soukromá investiční společnost založená a majoritně vlastněná Tomášem Krskem, který byl spolumajitelem strojírenské společnosti Škoda Transportation. Skupina podniká ve větrné energetice, nemovitostech, zdravotnictví či energetice.
Logo českého designu je možné postavit na tom, že v Česku designové produkty také vyrábíme a vyvíjíme. Podnikatel Martin Wichterle, který kromě strojírenské firmy Wikov vlastní sklárny Bomma a Rückl, v rozhovoru pro magazín Moderní ekonomická diplomacie zdůrazňuje, že „česká laboratoř designu je skutečně unikátní“.
No name výroba v Číně už nikoho moc nezajímá, říká podnikatel Wichterle
Money
Společnost FutureLife, za kterou stojí investiční fond CVC a skupina Hartenberg ze svěřenského fondu expremiéra Andreje Babiše (ANO), získala v minulých týdnech genetickou laboratoř CytoGenomic Medical Laboratory v Rumunsku. Napsal to server Hospodářských novin (HN), kterým transakci potvrdil výkonný ředitel Hartenberg Holdingu Jozef Janov. Kupní cena byla podle HN do 100 milionů korun.
Babišův holding posílil v reprodukčním byznysu. Koupil laboratoř v Rumunsku
Zprávy z firem
Výrobce zdravotnických lůžek Linet Group kupuje australskou distributorskou společnost Pegasus Health Group. Hodnota obchodu činí nižší stovky milionů korun. Linet by tak měl posílit pozici na australském trhu, především ve státě Nový Jižní Wales. Austrálie je pro Linet stále důležitějším trhem, uvedl mluvčí společnosti Michal Uryč.
Linet posiluje na australském trhu. Za stovky milionů tam kupuje distributora zdravotnických matrací
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.