Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Strnad koupí od Kellnerové třetinu v pražském hotelu Four Seasons

Hotel Four Seasons Prague
ČTK
Michal Nosek
nos

Společnost Noble Hospitality vlastněná českým podnikatelem Michalem Strnadem, majitelem průmyslové skupiny Czechoslovak Group (CSG) kupuje od PPF Real Estate třetinový podíl ve společnosti FSHP. Ta vlastní pražskou hotelovou jedničku Four Seasons Hotel Prague u Karlova mostu. Obě skupiny mají v plánu do této unikátní nemovitosti v historickém jádru Prahy dále investovat. 

V rámci projektu bude za manažerské řízení a provoz Four Seasons Hotel Prague plně odpovědná skupina PPF jako většinový vlastník. Michal Strnad se hodlá v rámci partnerství podílet na investicích do hotelu. Strnadova společnost Noble Hospitality nabude svůj podíl ve FSHP po schválení akvizice ze strany antimonopolního úřadu.

Podívejte se, jak vypadá prezidentský apartmán v hotelu Four Seasons:

„Jsme rádi, že se nám společnými silami s PPF Real Estate povedlo koupit tento jedinečný hotel. Máme důvěru ve strategii PPF v oblasti hospitality nemovitostí a také věříme, že tento projekt bude základem pro další úspěšnou spolupráci mezi PPF a Michalem Strnadem i v jiných oborech a projektech,“ uvádí Stanislav Kuba, investiční ředitel CSG. 

Akvizice hotelu Four Seasons  posiluje pozici PPF Real Estate na pražském hotelovém trhu.  „Těší mě, že v případě akvizice hotelu Four Seasons jsme spojili síly právě s Michalem Strnadem, který sdílí filozofii skupiny PPF o dlouhodobosti realitních investic,“ uvedl k nákupu Robert Ševela, předseda představenstva a CEO PPF Real Estate Holding. 

V Česku tak letos pokračují změny na hotelovém trhu, které byly znatelné již loni, kdy se v Česku prodalo osm hotelů za v přepočtu 3,8 miliardy korun. Ve srovnání s rokem 2023 objem investic stoupl o 28 procent, transakcí naopak bylo o dvě méně. Vyplývá to z informací realitní společnosti Cushman & Wakefield.

Hotel Hilton Prague

Loni se v Česku prodalo osm hotelů za 3,8 miliardy. Nakupovala i Kellnerová

V Česku se loni prodalo osm hotelů za 153 milionů eur (podle průměrného kurzu České národní banky v roce 2024 asi 3,8 miliardy korun). Ve srovnání s rokem 2023 objem investic stoupl o 28 procent, transakcí naopak bylo o dvě méně. Vyplývá to z informací realitní společnosti Cushman & Wakefield.

Přečíst článek

V loňském roce například síť Czech Inn Hotels koupila Wellness Hotel Step v Praze a hotel Barcelo Palace v Brně. V hlavním městě majitele změnily i hotel Perla či hotel Juliš. Ve Špindlerově Mlýně se pak uskutečnil prodej Harmony Club Hotelu, koupil ho investor Tomáš Otruba společně se svou partnerkou a nejbohatší Češkou Renátou Kellnerovou a její dcerou Annou. Do hotelového portfolia PPF letos přibyl i pražský hotel Hilton.

Na trhu nedochází jen k vlatstnickým změnám, ale vznikají i nové hotely. V Česku jich má letos otevřít dvanáct, přičemž část z nich po rekonstrukci. „Celkem představují přibližně 1800 pokojů. Jedná se o větší nárůst, než byl v loňském roce,“ uvedl prezident Asociace hotelů a restaurací Václav Stárek. Průměrná obsazenost hotelů v Praze podle něj loni činila 75 procent, oproti roku 2023 stoupla asi o čtyři procentní body.

V Česku se loni ubytovalo zhruba 22,8 milionu turistů, což představuje meziroční nárůst o 3,8 procenta. Počet turistů tak dle ČSÚ poprvé překonal rok 2019 před pandemií covidu-19, a to o 820 tisíc, informoval. Turisté podle něj loni v Česku strávili 57,3 milionu nocí, ve srovnání s rokem 2023 o 2,6 procenta více.

Hotel Four Seasons v Praze

Kellnerová bere po Hiltonu další hotel v Praze

Společnost PPF Real Estate ze skupiny PPF Renáty Kellnerové kupuje pražský hotel Four Seasons ve Veleslavínově ulici na Starém Městě. Transakci posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který o tom informoval na svých webových stránkách.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme