Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

MND nabízejí výhodnější pevné ceny energií

Vrtná souprava těžební společnosti MND
ČTK
 nst
nst

Moravské naftové doly (MND) nabízejí od 4. ledna 2024 nový ceník, který umožňuje zákazníkům zajistit si pevnou obchodní cenu plynu a elektřiny až do 31. března 2026. V porovnání s předchozím fixním ceníkem MND jsou ceny za megawatthodinu u plynu o 13 procent a u elektřiny o 10 procent nižší. Nabídka platí pro nové i stávající zákazníky.

V případě plynu nabízejí MND cenu 1 690 korun za megawatthodinu s DPH, o 13 procent méně než u předchozího fixního ceníku. U elektřiny v nejčastější distribuční sazbě D02d se jedná o cenu 4 127 korun za megawatthodinu s DPH, což je o 10 procent méně.

„Jsme rádi, že můžeme hned od začátku roku nabídnout ještě výhodnější zajištění cen plynu a elektřiny, než jaké jsme nabízeli v roce loňském. Naše nabídka je dostupná jak pro nové, tak samozřejmě i pro stávající zákazníky,“ uvádí Jan Sýkora, ředitel marketingu MND Energie a.s.

Zezelenání Evropy žene cenu mědi vzhůru o desítky procent

Cena mědi by se v letošním a příštím roce mohla zvýšit celkem o více než 75 procent. Důvodem je přerušení těžby a vyšší poptávka po tomto kovu, který je důležitý mimo jiné pro přechod k obnovitelným zdrojům energie. Uvedl to ve své zprávě server CNBC.

Přečíst článek

Maloobchodní tržby se v Česku v září propadly více, než se čekalo, a to meziročně o rovná čtyři procenta

Premiér slíbil zlevňování. Ve světě přitom opravdu klesají ceny potravin i energií

Komoditní index agentury Bloomberg v roce 2023 klesl o 12 procent. Neznamená to však, že klesaly ceny u všech komodit. Zdražilo například zlato či kakao. Naopak klesly ceny mnohých potravin a energetických komodit.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Už v lednu se chystá zlevňování energií. Domácnosti by mohly ušetřit i tisíce

Přečíst článek
Doporučujeme