Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Už žádná hluchá místa na mapě. Musk a T-mobile chtějí pokrýt Ameriku signálem úplně všude

Elon Musk
Steve Jurvetson / Creative Commons / CC BY 2.0
Eliška Zemanová

Zakladatel SpaceX Elon Musk a generální ředitel T-Mobile Mike Sievert prohlásili, že jejich společnosti spolupracují na „odstranění mrtvých mobilních zón“. Plánují totiž spustit novou službu, která vznikne díky spojení sil satelitů Starlink a pásma telefonní sítě společnosti T-Mobile. Služba by měla umožnit posílání zpráv i v místech bez mobilního pokrytí, uvedl server CNBC.

Uživatelé T-Mobile ve Spojených státech budou moci podle obou lídrů posílat zprávy, MMS a používat některé komunikační aplikace i v odlehlých oblastech, uvedl CNBC. „Už nebudeme číst tragické příběhy o lidech, kteří se ztratili, a kdyby si mohli zavolat o pomoc, byli by v pořádku,“ uvedl Musk. K využití služby nebude prý třeba pořizovat si nový telefon.

T-Mobile plánuje zařadit službu mezi své hlavní mobilních tarify, konkrétní ceny však nezveřejnil. Operátor chce také nabízet takzvaný „reciproční roaming“, takže službu budou moci používat nejen Američané, ale i návštěvníci Spojených států, pokud budou spolupracovat i se SpaceX. Musk a Sievert dále vyzvali zámořské firmy, aby se připojily k jejich alianci. Nechtějí totiž službu nabízet jen v Severní Americe, chtějí expandovat do celého světa.

Satelity Starlink druhé generace budou díky velmi dlouhým anténám schopny přenášet signál přímo do telefonu nebo do mobilní sítě. Musk uvedl, že i v případě přírodní katastrofy by služba měla fungovat. Nebude totiž závislá na případně zničených vysílačích mobilního signálu.

„Služba sice nebude mít takovou šířku pásma, jakou bude mít terminál Starlink. Ale umožní to posílání textových zpráv, obrázků a pokud nebude v zóně příliš moc lidí, můžete mít potenciálně i trochu videa,“ dodal Musk.

Akcie společnosti T-Mobile ve čtvrtek do uzavření trhu reagovaly zvýšením o bod na 147,07 dolaru.

Elon Musk a Mike Sievert přednesli plán na pokrytí mrtvých zón telefonního signálu:

zdroj: Space X, se svolením

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Jeden ze satelitů francouzského provozovatele Eutelsat

Lukáš Kovanda: Musk vypne Ukrajině Starlink, spekulují investoři. Akcie jeho evropského konkurenta raketově rostou

Přečíst článek
Doporučujeme