Musk vede nad Zuckerbergem. Threads propadají, méně uživatelů má už jen Tumblr

Sociální síti Threads pro zasílání krátkých zpráv v reálném čase, která patří do skupiny Meta Platforms, se nedaří přilákat nové uživatele tak, jak to dokázala při svém úspěšném červencovém debutu.
Přitom platforma Threads měla ambice stát se konkurentem sítě X, podle počtu uživatelů ve Spojených státech se však zařadila na konec žebříčku nejoblíbenějších platforem sociálních sítí. Méně uživatelů má pouze Tumblr, uvedl server televize CNBC, který se odvolává na prognózu analytické firmy Insider Intelligence.
Síť Threads zejména díky propojení se sítí Instagram získala za pět dní po svém spuštění více než 100 milionů uživatelů. Jako nejrychleji rostoucí aplikace tak předčila program ChatGPT. Šéf Mety Mark Zuckerberg však později připustil, že síť Threads do měsíce přišla o více než polovinu uživatelů.
Dlouhá léta se Fabrice Biundo pohyboval v českém mediálním prostředí. Podílel se na uvedení značky Vogue na český trh, poté se ale rozhodl naplno věnovat své opravdové vášni – kreativitě, technologiím, inovacím. Nastoupil do společnosti Yord, která se chce stát jedním z lídrů vývoje v segmentu rozšířené reality. A v současnosti je vizionář Fabrice kreativním konzultantem v oblasti umělé inteligence. „České společnosti jsou v tuto chvíli v ‚edukační fázi‘. Takže se hodně rychle učí spřátelit se s možnostmi a výhodami AI. Tomu odpovídají i nižší investice, které zatím nejsou srovnatelné s USA a nadnárodními korporacemi. Ale přeci jen už tu investice jsou.“
Tech guru Fabrice Biundo: České firmy si umělou inteligenci teprve osahávají. Investice budou obří
Leaders
Insider Intelligence očekává, že letos bude mít síť Threads v USA 23,7 milionu uživatelů. Zůstane tak daleko za Facebookem, Instagramem a TikTokem, každá z těchto platforem bude mít podle očekávání více než 100 milionů uživatelů. Síť X bude mít podle odhadů 56,1 milionu uživatelů, což znamená, že uživatelská základna sítě Threads bude poloviční ve srovnání se sítí známou dříve jako Twitter.
Pokud se týká amerického trhu, Intelligence Insider očekává, že Threads zůstane do roku 2025 na předposledním místě mezi sociálními sítěmi.
Budoucnost nevypadá růžově
Nová prognóza se připojuje k rostoucímu seznamu odhadů, například firem Sensor Tower a Similarweb, které v poslední době zaznamenaly klesající využívání služby Threads.
Síť Threads při svém debutu těžila hlavně ze snadného procesu registrace pro uživatele Instagramu a také z toho, že podle některých analytiků ztrácí síť X uživatele v souvislosti se změnou majitele, kterým se stal Elon Musk.
Je Elon Musk šílenec, nebo génius? Jaká je jeho role v rusko-ukrajinském konfliktu? Zabránil jaderné katastrofě, nebo podrazil ukrajinské snahy o protiofenzivu? A jak se na jeho zrání podepsalo drsné dětství v Jihoafrické republice a vztahy s komplikovaným otcem? Odpovědi nabízí mimořádná biografie jedné z nejvlivnějších osobností současnosti z pera renomovaného Waltera Isaacsona. Knihu v češtině již za pár týdnů na předvánoční trh uvede nakladatelství Práh.
Kniha o Muskovi vyjde česky již za pár týdnů. Na vánoční trh přijdou desítky tisíc kusů
Leaders
„Threads získala na začátku podporu z chybných kroků Twitteru, ale při dalším růstu se nemůže spoléhat na přeběhlíky z X,“ uvedla analytička Insider Intelligence Jasmine Enbergová. Pokud se ale Musk rozhodne používání sítě X zpoplatnit, jak nedávno naznačil, mohlo by to zvýšit zájem o síť Threads, dodala analytička.
Enbergová se domnívá, že Threads si musí vytvořit identitu, která bude něčím víc než jen rozšířením Instagramu nebo alternativou k síti X, pokud se chce stát významným hráčem na trhu sociálních médií. „TikTok dokázal prorazit hlavně díky tomu, že uživatelům nabídl novou jedinečnou sociální zkušenost,“ řekla analytička s odkazem na vzestup aplikace pro krátká videa, kterou vlastní čínská firma ByteDance.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.