Musk zapne v Gaze internet. Systém Starlink má pomoci humanitárním organizacím

Americký miliardář Elon Musk oznámil, že jeho satelitní komunikační systém Starlink poskytne své služby mezinárodně uznaným humanitárním organizacím v Pásmu Gazy. Informoval o tom izraelský deník The Times of Israel.
Musk oznámil, že Starlink „podpoří konektivitu mezinárodně uznávaným humanitárním organizacím v Gaze“. Učinil tak na své síti X v reakci na prohlášení americké kongresmanky Alexandrie Ocasiové-Cortezové, která uvedla, že přerušení komunikace v Gaze je nepřijatelné.
[[Twitter status: https://twitter.com/elonmusk/status/1718224153474388433]]
Humanitární organizace si stěžují, že nemohou komunikovat se svými týmy v Pásmu Gazy, protože se během intenzivního izraelského bombardování na podporu pozemních operací zhroutily telekomunikační a internetové služby.
Starlink provozuje Muskova společnost SpaceX. Služba byla aktivována také na Ukrajině krátce po jejím napadení Ruskem loni v únoru.
Evropská unie připravuje dvanáctý balík sankcí na Rusko kvůli jeho napadení Ukrajiny, uvedla po summitu EU předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová.
EU chystá dvanáctý balík protiruských sankcí, postihnout má hlavně vývoz diamantů
Politika
Síť mimo jiné pomáhá provádět vojenské operace v oblastech, kde nefungují jiné komunikační prostředky.
Mnozí Palestinci se podle BBC marně snaží spojit se svými blízkými. Telekomunikační spojení ale chybí i záchranářům a řidiči sanitek vyjíždějí jen podle toho, kde slyší exploze. Na sociální síti X se dnes objevily výzvy řady jejích uživatelů adresované Muskovi, aby Palestincům v Pásmu Gazy internetovou službu Starlink poskytl.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.