Muskův sen o vysokorychlostním tunelu nadchl další investory. Poslali mu stamiliony
Vizionář a inovátor Elon Musk nadchnul pro svou myšlenku podzemní sítě vysokorychlostních tunelů další investory. Ti mu v posledním investičním kole na projekt Loop přispěli dalších 675 milionů dolarů (asi 15,2 miliardy korun). Hodnota firmy The Boring Company se tak vyšvihla na 5,675 miliardy dolarů, píše CNBC.
Nejbohatší člověk na světě Elon Musk nemá zrovna malé cíle, zatímco jedna z jeho společností – SpaceX – dobývá vesmír, jiná – The Boring Company – se zavrtává hluboko pod zem, kde se snaží vybudovat síť vyskorychlostních tunelů a jednou po vždy skoncovat s nervy drásajícím silničním provozem ve městech.
Jedna z velkých fabrik vyrábějících Tesly přitom musela zavřít. V čínské Šanghaji totiž kvůli pandemii covidu-19 platí tvrdý lockdown.Zase rekord. Tesly zdražily a i díky tomu Muskovi vydělaly nejvíc v historii
Zprávy z firem
Projekt Loop už od investorů získal několik set milionů dolarů. V zatím posledním kole financování to bylo 675 milionů. Poslední kapitálová injekce, kterou společnost The Boring Company oznámila ve středu v noci, firmu ohodnotila na 5,675 miliardy dolarů, uvedl server CNBC.
The Boring Company při té příležitosti oznámila, že získala souhlas k vybudování „největšího projektu podpovrchové dopravy“ – pro téměř 47 kilometrů dlouhou tunelovou síť spojující 51 stanic pod Las Vegas. Start-up již dříve tvrdil, že technologie by jednoho dne mohla přepravit až 57 tisíc cestujících během 60 minut rychlostí až 241 kilometrů za hodinu.
Vedení Twitteru si na rok zajistilo dostatek zbraní na boj proti nejbohatšímu muži světa. Ten je zároveň největším akcionářem sociální sítě, kterou chce koupit celou.Elon Musk vs. vedení Twitteru 1:1. Správní rada se brání nepřátelskému převzetí
Zprávy z firem
Aktuální projekt je na hony vzdálen konceptu „hyperloopu“, který představil Musk dříve s vidinou, že kapsle létají podzemními trubkami ještě vyšší rychlostí – až 1223 kilometrů za hodinu, alespoň tedy podle jedné společnosti vyvíjející dotyčnou technologii. Několik firem však doufá, že i tato technologie se stane realitou.
Tvůrci hyperloopu zatím říkají, že se soustředí na vývoj svého projektu Loop a Prufrock – řady unikátních obřích strojů The Boring Company navržených k hloubení obrovských projektů tunelové infrastruktury během několika týdnů.
Nejbohatším člověkem na světě je letos podle žebříčku časopisu Forbes šéf automobilky Tesla Elon Musk s majetkem 219 miliard dolarů (4,9 bilionu korun). Z Čechů letos skončila nejvýše, na 104. místě, Renáta Kellnerová s rodinou (16,9 miliardy dolarů).Forbes: Musk je nejbohatší na světě, předběhl Bezose
Leaders
Jako by Musk neměl už dost plánů, technologický miliardář také navrhuje dohodu o koupi Twitteru a převzetí společnosti jako soukromé. To se však vedení Twitteru pranic nelíbí.
Generální ředitel společností Tesla a SpaceX nabídl, že za platformu sociálních médií dá 43 miliard dolarů, ale existují pochybnosti, zda dokáže zajistit potřebné finanční prostředky na předložení tak velké nabídky. Představenstvo Twitteru proto přijalo strategii, která má zabránit možnému nepřátelskému převzetí.
Tesla zároveň ve středu oznámila 81procentní skok v tržbách za první čtvrtletí, čímž překonala očekávání analytiků a poslala akcie firmy nahoru o více než sedm procent.
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.