Muskův Starlink v září začne testovat satelitní internet v Česku

Služba satelitního připojení k internetu Starlink Elona Muska míří do České republiky. Irská pobočka Starlinku oznámila od 1. září zahájení služeb Českému telekomunikačnímu úřadu. Zrávu jako první přinesl server Lupa.cz.
Na svých stránkách Starlink patřící pod vesmírnou společnost SpaceX stále uvádí, že v Česku plánuje své služby komerčně spustit v roce 2022. Zářijové datum tak může být podle Lupy jen startem testování, případně mohou být data na oficiálním webu neaktuální.
Musk nedávno oznámil, že celkové investice do Starlinku by se měly pohybovat v rozmezí 20 miliard až 30 miliard dolarů. Počáteční investiční náklady, než se podaří firmě dosáhnout výrazně pozitivního cash flow, mají podle Muska činit pět až deset miliard dolarů.
Starlink na nízké oběžné dráze Země rozmísťuje soustavu satelitů, které nabídnou vysokorychlostní internet pro lidi žijící v odlehlých oblastech. Už nyní nabízí zkušební služby v desítce zemí a tvrdí, že v září chce mít pokrytý téměř celý obydlený svět. Počet satelitů Starlinku na oběžné dráze v pololetí přesahoval 1500.
Facebook, největší sociální síť světa, chce vytvořit digitální prostor, kde budeme žít více než v realitě. Sneak peek toho, jak by to v novém "Matrixu" mohlo vypadat, nyní ukázal šéf firmy Mark Zuckerberg.
Zuckerberg ukázal první střípek z jím budovaného digitálního vesmíru
Leaders
NASA zastavila práce na lunárním modulu, který vyvíjela společně s se společností SpaceX miliardáře Elona Muska. Učinila tak kvůli žalobě, kterou podal Muskův rival Jeff Bezos.
NASA stopla práce na lunárním modulu od Muskovy SpaceX, může za to Bezos
Leaders
Nárůst uživatelských hodnocení může proměnit reklamní trh a změnit to, jak budeme v budoucnu platit za zboží a služby. Češi jsou však oproti vyspělému světu stále trochu specifičtí.
Nečekané dopady pandemie. Lidé nechtějí cash a hodnotí zboží na síti
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.