Na síť X se vracejí inzerenti. Zatím spíše ti menší

Na internetovou síť X amerického miliardáře Elona Muska se od ledna vrátilo 65 procent inzerentů. Zaměstnancům společnosti to podle listu The New York Times tento týden sdělili vedoucí pracovníci firmy. Dodali, že velká část příjmů sítě X nyní pochází od menších podniků.
Vedoucí pracovníci společnosti X, včetně výkonné ředitelky Lindy Yaccarinové, na schůzkách se zaměstnanci nicméně připustili, že firma stále čelí problémům při obnovování příjmů z reklamy. Ty se dostaly pod silný tlak, když Musk firmu předloni za 44 miliard dolarů (zhruba bilion korun) koupil.
Yaccarinová při setkáních se zaměstnanci poukazovala na vzestup zájmu o inzerci na síti X mezi malými a středními podniky. Podle zdrojů listu The New York Times, které se zúčastnily schůzek, však vedoucí pracovníci neposkytli aktuální údaje o příjmech sítě X. Tyto zdroje rovněž upozornily, že návrat inzerentů nemusí automaticky znamenat zvýšení příjmů z reklamy.
Elon Musk chce přimět nové uživatele, aby za příspěvky na sociální síť X platili. Podle něj je to jediný způsob jak omezit aktivity automatizovaných účtů, které nespravují lidé, ale algoritmy.
Jste tu noví? Tak zaplaťte. Musk chce zpoplatnit přidávání příspěvků na síti X
Zprávy z firem
Na polovině příjmů
Podnik po Muskově převzetí prošel rozsáhlými změnami. Ty vedle změny názvu z Twitteru na X zahrnovaly rovněž propuštění většiny zaměstnanců a uvolnění pravidel pro regulaci obsahu. Podle kritiků se tak otevřela cesta k nenávistným projevům nebo šíření nepravdivých informací. Obavy ohledně nedostatečné regulace obsahu a některé Muskovy kontroverzní výroky vedly k tomu, že řada inzerentů se od sítě X distancovala. Loni se příjmy z reklamy společnosti X ve Spojených státech podle odhadů společnosti Emarketer propadly zhruba o 52 procent.
Musk je mimo jiné výkonným ředitelem firmy na výrobu elektromobilů Tesla a zakladatelem společností SpaceX a Neuralink. Podle aktuálního žebříčku miliardářů sestavovaného agenturou Bloomberg je s majetkem zhruba za 207 miliard dolarů (4,8 bilionu korun) nejbohatším člověkem na světě.
Akcionáři Tesly ve čtvrtek Muskovi znovu schválili rekordní balík odměn v hodnotě 44,9 miliardy dolarů, který začátkem roku zablokoval soud. Odměny mají být vyplaceny postupně při splnění stanovených cílů.
Akcionáři americké automobilky Tesla ve čtvrtek schválili rekordní balík odměn pro šéfa podniku Elona Muska v hodnotě 44,9 miliardy dolarů (zhruba jednoho bilionu korun), píše agentura AP. Děje se tak poté, co dohodu, která vznikla v roce 2018, začátkem letošního roku zrušil soud ve státě Delaware.
Šéf Tesly Musk dostal další šanci dosáhnout na bilionovou odměnu
Leaders
Americký miliardář a šéf automobilky Tesla Elon Musk varoval, že by ve svých firmách mohl zakázat používání produktů společnosti Apple. K zákazu by přikročil, pokud Apple do svých výrobků integruje nástroje umělé inteligence (AI) od společnosti OpenAI. Upozornila na to agentura Reuters.
Podrážděný Musk. Miliardář zvažuje zákaz výrobků Apple ve svých firmách. Co mu vadí?
Leaders
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.