Na Šumavě hořel les. Nedaleko chalupy herce Miroslava Táborského vypukl požár

V šumavské lokalitě Nad Spálenou cestou vypukl lesní požár. Na místě již bylo osm hasičských vozů a dle neoficiálních informací se zvažoval i start vrtulníku. O požáru informovali hasiče místní hajní okolo šesté hodiny. Dle neověřených informací z místa se jedná o prostor 200 na 50 metrů a oheň již zachvátil i vzrostlé stromy. Příčiny požáru lesa ve správě Územního pracoviště Stožec zatím nejsou známé.
Požár se hasičům podařilo uhasit ve večerních hodinách. Nyní odborníci vyhodnocují škody, které způsobil. U Spálené cesty hořela lesní plocha zhruba o rozloze náměstí v Českých Budějovicích, ale oheň nezpůsobil žádná zranění.
Správa Národního parku Šumava každoročně řeší zhruba desítku různě velkých zahoření. Nejedná se o požáry, ale třeba jen o malý oheň, který je způsobený buď přírodně, nebo častěji, lidským přičiněním. Požár vznikl u Spálené cesty nad vsí Ovesná, kde je orientačním bodem chalupa známého herce Miroslava Táborského.
Vlastní hasiči
Správa paru disponuje vlastní vybavenou hasičskou jednotkou. "Jako jediná Správa v Čechách máme vlastní požární jednotku, máme dokumentaci zdolávání požárů. Dokument, který se schvaluje ve zvláštním řízení, nejen nám, ale i případným zasahujícím jednotkám říká, kudy a jak vést strategii boje s požárem. Máme i techniku, takže jsme v zásadě připraveni," již dříve popsal novinářům možnosti ředitel Správy Národního parku Šumava Pavel Hubený. U požáru zasahovaly i další hasičské jednotky.
Od pandemie v letech 2020 až 2022 se cestovní ruch v celé Evropě znovu zrychluje. V přímořských letoviscích se tak zhoršily problémy se zásobováním, ulice jsou ucpané turisty i automobily a vznikají i další problémy. Některá oblíbená turistická místa se proto pokoušejí zmírnit tlak turistů poplatky, návštěvnickými stropy a dokonce dočasnými zákazy. Známky úspěchu jsou zatím nejasné, protože rekordní léto teprve začíná.
Řeckým ostrovům hrozí kolaps. Chybí voda a nezvládají turistickou invazi
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.