Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Nabídková válka. Do boje o britský řetězec Morrisons vstupuje třetí hráč

Maloobchodní řetězec Morrisons je čtvrtý největší řetězec v Británii.
Jim Barton / Creative Commons / CC-BY-SA/2.0
 ČTK

Do boje o převzetí britského maloobchodního řetězce Morrisons vstoupil třetí hráč, investiční společnost Apollo Global, uvádí BBC. Řetězec už o víkendu přijal nabídku za 6,3 miliardy liber (téměř 188 miliard korun) od skupiny investorů v čele se společností Fortress Investment Group a vedení řetězce akcionářům doporučilo, aby transakci schválili.

Před dvěma týdny britský řetězec odmítl nabídky na převzetí za 5,5 miliardy liber od amerického fondu soukromého kapitálu Clayton, Dubilier & Rice (CD&R).

Společnost Apollo v krátkém sdělení uvedla, že předběžně vyhodnocuje možnou nabídku na převzetí společnosti Morrisons. „Představenstvo společnosti Morrisons zatím nebylo osloveno. Nelze s jistotou říci, zda bude učiněna nějaká nabídka, ani za jakých podmínek by mohla být učiněna,” dodala.

Britský maloobchodní řetězec Morrisons odmítl nabídku Američanů na jeho převzetí.

Britská firma Morrisons odmítla nabídku na převzetí. Cení se na víc

Britský maloobchodní prodejce Morrisons o víkendu odmítl nabídku amerického fondu soukromého kapitálu Clayton, Dubilier & Rice (CD&R) na jeho převzetí. Američané byli za síť supermarketů ochotni zaplatit 5,5 miliardy liber (163,71 miliardy korun). Akcie řetězce v pondělí zareagovaly třetinovým růstem.

Přečíst článek

Morrisons je čtvrtý největší maloobchodní řetězec v Británii, má kolem 500 obchodů a zaměstnává zhruba 110 tisíc lidí. Akcie řetězce si dopoledne připisovaly přes 11 procent na 266,50 pence. Skupina v čele s firmou Fortress nabídla 254 pencí za akcii, což byla prémie 42 procent vzhledem k ceně akcií před nabídkou.

„Investoři jsou přesvědčeni, že z této nabídkové války mohou získat víc,” uvedl analytik společnosti Markets.com Neil Wilson. „Myslím, že se může objevit ještě jedna nebo dvě nabídky, než se ten obchod uzavře,” dodal. Cena akcií se předtím podle něj může dostat až na 280 pencí.

Foto: Jim Barton / Creative Commons / CC-BY-SA/2.0

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme