Jeff Bezos začíná v Blue Origins propouštět | Newstream

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Nečekaný šok pro zaměstnance Blue Origin. Bezos začíná propouštět

Jeff Bezos
ČTK
 ČTK

Americká kosmická společnost Blue Origin propustí deset procent zaměstnanců. Cílem je snížit náklady a urychlit starty raket. Firma miliardáře Jeffa Bezose to podle agentury Reuters uvedla na setkání se zaměstnanci. O práci přijde zhruba 1400 lidí z téměř 14 tisíc zaměstnanců podniku, jenž v půli ledna po několika odkladech vypustil do vesmíru k prvnímu letu raketu New Glenn.

Zaměstnanci, kteří pracují převážně v Texasu, na Floridě a ve Washingtonu, se o propouštění dozvěděli na setkání ohlášeném den předem. Trvalo deset minut.

„Neexistuje snadný způsob, jak to sdělit,“ řekl na schůzce zaměstnancům generální ředitel Dave Limp. Zdůraznil, že firma v posledních měsících dosáhla mnoha úspěchů. „Ale když se podíváte na základy společnosti a na to, k čemu se musíme během příštích tří až pěti let dostat, došli jsme k bolestivému závěru, že jsme nevytvořili podmínky pro takový úspěch, jaký jsme opravdu chtěli," dodal Limp.

Blue Origin konkuruje společnosti SpaceX Elona Muska a její raketě Falcon-9. Limp původně pracoval v Bezosově jiné firmě Amazon. Podle dvou zaměstnanců Blue Origin, s nimiž mluvila agentura Reuters, pod jeho vedením kvůli tlaku na rychlost utrpěla morálka a firemní kultura. Někteří kolegové si podle nich shánějí práci jinde bez ohledu na to, jestli se jim místo ve firmě po oznámeném propouštění podaří udržet.

Elon Musk

Musk stáhne nabídku na převzetí OpenAI. Má však podmínku

Miliardář a spolupracovník amerického prezidenta Donalda Trumpa Elon Musk stáhne nabídku na převzetí společnosti OpenAI za 97,4 miliardy dolarů (téměř 2,4 bilionu korun), pokud firma stojící za modelem ChatGPT upustí od plánů stát se ziskovým subjektem. Podle agentury Reuters to v soudním podání uvedli Muskovi právní zástupci.

Přečíst článek

Miliardář Elon Musk

Chcete dělat pro Muska? Bude nabírat

Poté, co se dostal na veřejnost spor Elona Muska a Sama Altmana o firmu Open AI, přichází další zpráva. Musk chce masivně nabírat trenéry pro svou umělou inteligenci.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Blue Origin získal zakázku od NASA na postavení modulu k přistání na Měsíci

Bezosův Blue Origin vyhrál miliardový kontrakt NASA na stavbu modulu k přistání na Měsíci

Přečíst článek
Doporučujeme