Nejistá budoucnost WeWork. Odstoupilo několik členů představenstva, akcie firmy prudce klesly
Poskytovatel sdílených kanceláří WeWork je znovu v potížích a vzbudil dokonce pochybnosti o své další existenci. Firma uvedla, že odstoupili tři členové jejího představenstva. Vydala také varování, že její management potřebuje získat dodatečný kapitál, aby se společnost udržela nad vodou a udržela likviditu během příštích 12 měsíců. Akcie podniku po skončení obchodování ztrácely až 27 procent.
WeWork při představení hospodářských výsledků za druhé čtvrtletí přiznal, že má „významné pochybnosti" o další existenci společnosti s ohledem na ztráty a očekávané požadavky na hotovost. Společnost oznámila, že chce v příštích dvanácti měsících vyjednat levnější nájemné, snížit náklady a získat nový kapitál prostřednictvím emise akcií nebo dluhopisů nebo prodejem aktiv.
FOTOGALERIE: Prohlédněte si české kanceláře roku
Firmu těžce zasáhla pandemie, protože pandemická opatření přiměla lidi pracovat namísto jejích sdílených prostor z domova. WeWork nakonec zachránila japonská technologická firma Softbank, která jí poskytla životně důležitých 9,5 miliardy dolarů (209 miliard korun). Podnik je při tom od svého vstupu na burzu v březnu 2021 stále v zisku. Potýkal se ale také s problémy v technologickém sektoru, kde se rozmohlo masové propouštění.
Stavební povolení pro trasu metra D obstálo před Nejvyšším správním soudem. Zamítl kasační stížnosti Pankrácké společnosti a muže z Kovařovicovy ulice v Praze 4, kteří už dříve neúspěšně zpochybnili stavební povolení u Městského soudu v Praze. Ve sporu šlo o provozní úsek z Pankráce na Nové Dvory. Stavba už začala, pražský magistrát ji povolil v červnu 2021.Úleva pro novou linku metra. Stavební povolení pro „déčko“ obstálo před soudem
Zprávy z firem
Firmu postihl odchod vrcholných manažerů, včetně rezignace generálního ředitele Sandeepa Mathraniho a finančního ředitele Andre Fernandeze v letošním roce. To její problémy znásobilo. WeWork v úterý uvedl, že stále pokračuje v hledání stálého generálního ředitele a že po odchodu tří členů představenstva jmenoval čtyři nové.
Společnost WeWork založil v roce 2010 Adam Neumann se svou ženou a s investičním bankéřem Joelem Schreiberem. Z jedné sdílené kanceláře v New Yorku firma expandovala do celého světa, včetně České republiky. V současnosti využívá jejích služeb ve sdílených pracovních prostorách 512 tisíc členů ve 33 zemích.
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.