Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Nejstarší americký řemeslný pivovar Anchor Brewing po 127 letech končí

Nejstarší americký řemeslný pivovar Anchor Brewing po 127 letech končí
ČTK
 ČTK

Americký řemeslný pivovar Anchor Brewing Company, založený v roce 1896 v San Franciscu, ukončí činnost. Společnost, která se sama označovala za první řemeslný pivovar ve Spojených státech, se roky potýkala s poklesem prodeje.

Řemeslné pivovary bojují se změnou spotřebitelských návyků, rostoucími náklady a s přetrvávajícími problémy v dodavatelském řetězci. Podle japonského pivovarnického gigantu Sapporo, který firmu koupil v roce 2017, snahy o záchranu značky selhaly. S odkazem na sdělení firmy o tom píše server BBC.

„Bylo to mimořádně těžké rozhodnutí,“ řekl mluvčí Anchor Brewing Sam Singer. „Uvědomujeme si důležitost a historický význam Anchoru pro San Francisco a pro odvětví řemeslného pivovarnictví, ale dopady pandemie, inflace, zejména v San Francisku, a vysoce konkurenční trh, nedaly společnosti jinou možnost než to udělat,“ řekl.

Ameriku kdysi ovládali pivovarští giganti, jako je Miller či Anheuser-Busch. Od 80. let se ale začal prudce zvyšovat počet nezávislých výrobců piva.

Anchor byl průkopníkem tohoto trendu, v 70. a v 80. letech minulého století zvýšil dosah i mimo San Francisco. Přezdívalo se mu kmotr americké renesance řemeslného piva. Potravinářský web Eater v profilu společnosti v roce 2017 uvedl, že je známá tím, že nabízí „bublinkovou, sladovou, trochu hořkosladkou alternativu k vodnatým plzeňským“, které trh dlouho ovládaly.

Video transgenderové influencerky Dylan Mulvaneyové propagující na sociálních sítích speciálně pro ni vyrobené plechovky piva Bud Light vyvolal bojkot milovníků piva v takové míře, že v květnu tato značka přišla o prestižní post nejprodávanějšího piva v USA.

Transgenderová reklama, která vejde do dějin. Americký Bud kvůli ní přišel o pozici nejprodávanějšího piva

Snaha nadnárodních firem s konzervativními zákazníky oslovit nové spotřebitele se může hrubě nevyplatit. Přesvědčil se o tom pivovarský gigant Anheuser-Busch, který na jaře vsadil na transgenderovou influencerku Dylan Mulvaneyovou (na snímku). Její video propagující na sociálních sítích speciálně pro ni vyrobené plechovky piva Bud Light vyvolal bojkot milovníků piva v takové míře, že v květnu tato značka po letech přišla o prestižní post nejprodávanějšího piva v USA, napsal deník The Wall Street Journal.

Přečíst článek

Vinařství Neužil uprostřed centra Znojma navrhli architekti ze studia ORA.

Umí Češi pít jen pivo? Ne, produkují i skvělé víno a vinařství jsou čím dál tím hezčí

Národ pivařů? Nikoliv. V tuzemsku se produkuje i skvělé víno. Navíc vinařské domy jsou čím dál "hezčí" a kromě degustace lákají i na skvělou architekturu.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Trumpova cla mohou ohrozit vývozce piva

Trumpovo clo na alkohol z EU, jímž hrozí, by v Česku poškodilo nejvíce vývozce piva

Přečíst článek
Doporučujeme