Kampus Albertov. Osmimiliardová investice je blíž své realizaci
Má to být největší a nejdražší investice v novodobé historii Karlovy univerzity. Výstavba Kampusu Albertov vyjde na bezmála osm miliard korun. Projekt už získal územní rozhodnutí.
Vzniknout by měly dva nové vědecké objekty - Biocentrum a Globcentrum. Centra by měla sloužit hned třem fakultám UK: 1. lékařské, Přírodovědecké i Matematicko-fyzikální.
„Biocentrum se bude věnovat poznávání živých systémů pro potřeby lidského zdraví, nových biotechnologií a ochrany biodiverzity. Výzkum v Globcentru se zaměří na jednotlivé aspekty globálních změn, tedy ku příkladu na dynamiku klimatických změn planety,” stojí ve sdělení univerzity.
Investice ve výši asi 7,8 miliard korun zahrnuje kromě výstavby i náklady na pořízení vybavení a revitalizaci okolí. Projekt bude financován ze státního rozpočtu, vlastních zdrojů univerzity, Národního investičního fondu, Národního plánu obnovy i dlouhodobých komerčních úvěrů.
Kampus Albertov v Praze se bude stavět podle vítězného návrhu ateliéru Znamení čtyř - architekti vzešelého z architektonické soutěže.
Foto: znamení čtyř - architekti / poskytnuto Karlovou univerzitou
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.