Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Jan Kameníček: Každý nový produkt musí být efektivnější než ten předchozí

Jan Kameníček, ředitel HPE
HPE
 nst
nst

Nekupujte IT produkty. Trend je pronájem služeb a infrastruktury, říká šéf HPE Jan Kameníček.

Co vše jste u vás už transformovali z klasického produktu na „službu”? 

Česká pobočka HPE tento rok prodává přibližně 17 procent z našeho produktového portfolia pro datová centra formu služby HPE GreeenLake. V principu jsme schopni nabídnout téměř celé naše hardwarové a softwarové portfolio formou služby, hovořím primárně o typu služby IaaS a PaaS (infrastruktura a platforma jako služba).

Radíte firmám, jak mohou lépe hospodařit se zdroji a energiemi? Kde se nejvíce plýtvá? 

Určitě, ono to jde ruku v ruce s ekonomickými ukazateli každé firmy. Hlavní úspory lze najít v oblasti využití co nejmodernějších technologií s nízkou spotřebou elektrické energie, a nákupem a provozem pouze nezbytného množství výpočetního výkonu bez značných výkonových rezerv. Pokud si nakoupíte technologie formou služby, je v našem primárním zájmu navrhnout výpočetní systém tak, aby co nejefektivněji pokryl potřebu různých zátěží od různých aplikací, aby nebylo nutné provozovat zbytečně mnoho rezervních kapacit na pokrytí výkonových špiček.

ESG, ilustrační foto

Model „služba místo produktu” nabírá na popularitě

Světlo jako služba, koberec jako služba, cloud jako služba. Firmy se vrhají na cirkulární ekonomiku i v mnohdy nečekaných oblastech.

Přečíst článek

Jak vy sami ve firmě řešíte velkou energetickou náročnost IT systémů a cloudů? Například z hlediska dosažení uhlíkové neutrality. 

Každá nová technologie, která se vyvíjí v našich laboratořích, musí mít nižší spotřebu než ta předchozí a musí být postavena na co největším počtu recyklovatelných komponentů. Obrovské rezervy vznikají u výrobců software, protože vzhledem k vysokým výkonům stávajících výpočetních systémů málokdo řeší efektivitu napsaného softwaru s ohledem na potřebu výpočetního výkonu. Ale trendy jako virtualizace nebo kontejnerizace zásadně zvyšují využitelnost infrastruktury pro běh moderních „cloud native” aplikací a tím významně přispívají k celkové úspoře potřebného výpočetního výkonu. Proto HPE zahrnulo do svého portfolia i tyto platformy jako službu. Tedy ve využití „kontejnerové” platformy vidím neméně významný trend lepšího využití infrastruktury, podobně jako při sdílení infrastruktury formou cloudu nebo IaaS řešení. A HPE všechny tyto trendy využívá ve vlastních datových centrech.

>>>>>>Zajímá vás udržitelný rozvoj, byznys a investice? Objednejte si náš zbrusu nový magazín věnovaný fenoménu ESG<<<<<<

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Dceřinka největší německé banky lhala o tom, jak moc je odpovědná. Zaplatí tučnou pokutu

Přečíst článek
Doporučujeme