Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Amazon ruší práci na dálku. Komu se to nelíbí, ať jde jinam, vzkázalo podřízeným vedení

Amazon ruší práci na dálku. Komu se to nelíbí, ať jde jinam, vzkázalo podřízeným vedení
Profimedia
 nst
nst

Ředitel cloudového oddělení společnosti Amazon dal zaměstnancům najevo, že pokud nesouhlasí s novým pětidenním pracovním režimem, mohou si hledat jinou práci.

Společnost Amazon upouští od své politiky práce na dálku, kterou zavedla v dobách pandemie. A se zaměstnanci, kteří se nové realitě nehodlají přizpůsobit, se nebude dlouze zaobírat.

Jasný vzkaz vyslal v tomto ohledu šéf cloudových služeb firmy Matt Garman. Na setkání zaměstnanců v druhém sídle společnosti v Arlingtonu ve Virginii oznámil, že pokud má někdo s pětidenní povinnou přítomností na pracovišti problém, může si rovnou balit kufry.

Boeing propustí 17 tisíc zaměstnanců

Boeing propustí 17 tisíc zaměstnanců a odloží dodávky letadel

Americký výrobce letadel společnost Boeing zruší 17 tisíc pracovních míst, což představuje snížení celosvětového počtu jejích zaměstnanců o deset procent. Boeing rovněž odloží první dodávku letadla 777X o rok a očekává vysokou ztrátu ve třetím čtvrtletí kvůli probíhající stávce, uvedl generální ředitel Kelly Ortberg. Informují agentury Reuters a AP.

Přečíst článek

„Pokud jsou lidé, kterým toto prostředí nevyhovuje a nechtějí v něm pracovat, je to v pořádku, v okolí jsou jiné společnosti,“ řekl Garman podle přepisu, do něhož měla možnost nahlédnout CNBC.

Amazon totiž zjistil, že práce v kanceláři pomáhá týmům lépe spolupracovat a být efektivnější, uvedl mluvčí společnosti pro CNBC.

Novou politiku ohledně pracovní doby oznámil Amazon minulý měsíc. Dosud vyžadoval, aby firemní zaměstnanci byli v kanceláři alespoň tři dny v týdnu.

Opatření má firmě pomoci udržet krok s konkurenčními společnostmi Microsoft, OpenAI a Google v soutěži o vývoj generativní umělé inteligence.

Horečku kolem umělé inteligence střídá bolestivá fáze střízlivění

Spojení umělá inteligence téměř dva roky ovládalo investiční svět. Firmy, které zachytily první vlnu generativní AI, enormně vyrostly, což platilo zejména pro výrobce čipů Nvidia, jejíž hodnota se v řádu měsíců zněkolikanásobila, a Nvidia se dokonce na čas stala nejhodnotnější veřejně obchodovanou firmou světa. Na čele vystřídala Microsoft, který se i díky investici do OpenAI stal jedním z vítězů AI horečky. Nyní investiční svět čeká fáze střízlivění, investoři začínají být opatrnější.

Přečíst článek

Na adaptaci mají zaměstnanci Amazonu čas do 2. ledna.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Společnost Alphabet koupí za 32 miliard dolarů kybernetickou firmu Wiz

Největší akvizice Alphabetu v historii. Za 32 miliard dolarů koupí firmu Wiz

Přečíst článek
Doporučujeme