Německá továrna Tesly chrlí 4000 aut týdně

Gigafactory Tesly poblíž Berlína jede nad plán. Týdně tam jejích 10 tisíc zaměstnanců vyrobí 4000 aut.
Americký výrobce elektromobilů Tesla už v gigafactory v Grünheide ve spolkové zemi Braniborsko poblíž Berlína zaměstnává přes 10 tisíc lidí. Zdroje z podniku to sdělily agentuře DPA. Firma v pondělí na Twitteru uvedla, že týdně tam nyní vyrobí 4000 aut. Plán přitom počítal s tím, že se na tento počet firma dostane až za tři týdny.
[[Twitter status: https://twitter.com/tesla_europe/status/1630061495504584705]]
Ambice jsou ještě větší
Ročně tak závod firmy ve východním Německu vyrobí 200 tisíc vozů. Cíl první expanzní fáze tedy zatím není naplněn - Tesla chce v Grünheide s 12 tisíci zaměstnanci vyrábět půl milionu vozů ročně. Tesla už oznámila, že zvýšení výroby nějakou dobu potrvá. Firma vyrábí ve svém zatím jediném závodě vůz Model Y od loňského března.
Elon Musk sklízí plody své cílené práce z posledních deseti let. Automobilka Tesla se definitivně přehoupla z fáze nejistého start-upu do pozice dominantního dodavatele luxusních elektromobilů. Po sérii rekordních výsledků začíná diktovat podmínky na trhu celé mobility. A zejména pro německé vozy včetně Škody Auto to začíná být velký problém, míní
Volkswagen včetně Škody a spol. mají velký problém: příliš levné tesly
Zprávy z firem
Firma plánovala zvýšit produkci v Braniborsku na 4000 za týden od 13. března a na více než 5000 do konce června. Loni v říjnu dosáhla u obce Grünheide produkce 2000 aut za týden a v prosinci 3000 kusů týdně, uvedla agentura Reuters.
Tesla také začala v Německu montovat baterie, které bude brzy používat ve vozidlech vyráběných v továrně v Grünheide. Minulý týden ale firma uvedla, že plán na výrobu baterií v Německu omezí a místo toho se zaměří na jejich výrobu ve Spojených státech, kde jsou výhodnější daňové pobídky. Tesla minulý týden také sdělila, že se připravuje na výrobu součástí článků, jako jsou elektrody, z nichž některé se budou odesílat ze závodu v Grünheide do Spojených států.
Čínská společnost BYD, která je největším výrobcem elektromobilů na světě, plánuje investovat v Číně 1,2 miliardy dolarů (26,6 miliardy korun) do výstavby nového závodu na baterie pro elektromobily. S odvoláním na dokumentaci o posouzení vlivu na životní prostředí to uvedla agentura Reuters. Kapacita závodu v čínském městě Čeng-čou má činit 40 gigawatthodin.
Konkurent Tesly v Číně postaví obří závod na baterie za miliardu dolarů
Zprávy z firem
Společnost Twitter propustila dalších nejméně 200 zaměstnanců, což je asi deset procent její pracovní síly. S odkazem na své zdroje o tom v neděli informoval server listu The New York Times (NYT).
Musk rozdal další výpovědi. Twitter od jeho příchodu přišel o 70 procent zaměstnanců
Zprávy z firem
Zatímco americká média dala ban Scottu Adamsovi, autorovi komiksu Dilbert, za jeho rasistické výroky mířené proti černochům, Elon Musk vystoupil na jeho podporu. V nedělním tweetu šéf Twitteru obvinil média z rasismu vůči bělochům. S důkazy pro své tvrzení se ovšem neobtěžoval.
Elon Musk obvinil média z rasismu vůči bělochům
Leaders
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.