Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Německý SAP propouští. Odskáče to každý jedenáctý zaměstnanec

SAP v Německu propustí 3500 lidí
ČTK
 ČTK

Výrobce softwaru SAP v Německu zruší bezmála 3500 pracovních míst. V pondělí se s nimi v jídelně ve Walldorfu slavnostně rozloučil generální ředitel podniku Christian Klein, uvedl podle agentury DPA mluvčí firmy. Celosvětově pak společnost propustí zhruba každého jedenáctého zaměstnance. Nejhodnotnější technologická firma v Evropě aktuálně provádí restrukturalizaci. Vytváří i nová místa.

SAP se v Německu rozloučí s 3479 zaměstnanci. Z toho 686 využije programu dobrovolného odchodu a 2793 odejde do předčasného důchodu.

Společnost oznámila reorganizaci na začátku roku. Zdůvodnila ji potřebou vzniku nových pracovních míst, která budou navázaná na umělou inteligenci (AI). Původně se hovořilo o celosvětovém rušení zhruba 8000 pracovních míst, v létě ale SAP číslo navýšil na 9000 až 10 tisíc.

Podle zprávy o hospodářských výsledcích za třetí čtvrtletí SAP zaměstnával po celém světě více než 107 500 lidí. V České republice firma působí od roku 1992.

Továrna společnosti Northvolt

V EU krachuje výroba elektrobaterií. Asijské firmy mohou zničit evropský autoprůmysl

Probíhající bankrot předlužené švédské firmy Northvolt symbolizuje širší úpadek segmentu evropských výrobců elektrobaterií. Švédský startup, v němž pětinu drží problémy sám zmítaný Volkswagen, si bruselští politici hýčkali coby „výkladní skříň Green Dealu“. Coby ukázku, že Green Deal, jak říkají, je vskutku příležitost pro rozvoj nových odvětví.

Přečíst článek

Šéf koncernu VW hájil úsporné plány automobilky, zaměstnanci ho vypískali

Šéf německého automobilového koncernu Volkswagen (VW) Oliver Blume ve středu na setkání se zaměstnanci závodu ve Wolfsburgu hájil plány vedení na úspory, které počítají i se snižováním platů a propouštěním. Odbory, které v pondělí uspořádaly v Německu výstražnou stávku, vyzval ke kompromisu. Jejich návrh řešení, který vylučuje uzavírání závodů, podle něj ale k řešení krize v největší evropské automobilce nestačí.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme