Nový hit od Tesly? Firma v létě představí svůj dlouho očekávaný projekt

Americká automobilka Tesla představí 8. srpna dlouho avizované robotaxi, tedy vůz bez řidiče. Na sociální síti X to napsal Elon Musk, kterému obě firmy patří. Podnikatel a miliardář Musk se o samořídící vozidla dlouhodobě zajímá a tvrdí, že budou jedním z nejdůležitějších produktů společnosti Tesla. Navzdory slibům ale zatím uplynuly roky bez toho, aby firma takový vůz představila.
Muskův páteční příspěvek byl jednoduchý a neobsahoval žádné podrobnosti. „Tesla Robotaxi se představí 8. 8.,“ napsal generální ředitel Tesly. Akcie firmy po skončení obchodování na burze ve Spojených státech v reakci posílily přechodně o šest procent.
[[Twitter status: https://twitter.com/elonmusk/status/1776351450542768368]]
Musk v minulosti avizoval, že Tesla vyrobí auto bez ovládacích prvků pro člověka. V minulosti také uvedl, že vozy Tesla vybavené funkcí Full Self-Driving Capability budou prostřednictvím aktualizací softwaru postupně řídit stále lépe. V určitém okamžiku budou schopny fungovat jako plně autonomní taxíky a mohly by svým majitelům vydělávat peníze tím, že budou nabízet taxislužby, sliboval opakovaně šéf Tesly.
Americká automobilka Tesla upustila od projektu levného elektromobilu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na obeznámené zdroje. Investoři počítali s tím, že vůz dostupný masám přispěje k růstu podniku. Akcie Tesly po zveřejnění zprávy klesly o téměř pět procent, později část ztrát smazaly. Šéf Tesly Elon Musk po zveřejnění zprávy na síti X napsal, že „Reuters (znovu) lže“.
Tesla levné elektroauto nevyrobí, uvedla agentura Reuters. Opět lžou, opáčil Musk
Zprávy z firem
Před pěti lety, v dubnu 2019, Tesla uvedla, že očekává spuštění robotaxi do roku 2020. Předpovídala, že autonomní vozy vydrží 11 let a ujedou milion kilometrů, což firmě a provozovatelům automobilů vynese 30 tisíc dolarů (asi 700 tisíc korun) zisku ročně.
Technologie autopilota zabudovaná v elektromobilech Tesla je zatím pouze asistenčním systémem řidiče. Vyžaduje kontrolu a zásahy člověka za volantem.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.