Novým CEO Slevomatu bude Tomáš Braverman, přichází z Heureky

Novým generálním ředitelem zážitkového a cestovatelského portálu Slevomat bude od července bývalý šéf skupiny Heureka Tomáš Braverman. Oznámila to firma. Braverman nahradí Ladislava Veselého, který koncem března odešel na rodičovskou dovolenou. Do té doby, než Braverman nastoupí, se povinností generálního ředitele ujme nynější zastupující ředitel Matěj Dvorský.
Veselý byl generálním ředitelem Slevomatu od ledna roku 2020. „Být součástí společnosti s vynikající strategickou pozicí v oblasti e-commerce a cestování, která ještě k tomu působí na více trzích, je výzvou, kterou rád přijmu. Zároveň věřím ve velký potenciál dalšího růstu,“ uvedl k nové funkci Braverman.
Tržby portálu Slevomat.cz loni meziročně vzrostly o 18,3 procenta na rekordních 3,4 miliardy korun. Zisk EBITDA před započtením úroků, daní a odpisů činil 214 milionů korun.
Původem česká společnost Slevomat vznikla v roce 2010. Jedním z jejích zakladatelů byl podnikatel Tomáš Čupr, který stojí také za on-line supermarketem Rohlík nebo rozvážkovou službou Dáme jídlo, nyní foodora. V Česku a na Slovensku Slevomat zaměstnává více než 300 lidí a uvádí o sobě, že je na něm registrováno šest milionů zákazníků. V roce 2017 český Slevomat vstoupil do nadnárodní skupiny Secret Escapes.
Umělá inteligence a současná technologická revoluce zásadně změní retail, říká Tomáš Čupr. Některým věcem už brání jen regulace - jako třeba zaplacení nákupu pohledem do kamery, což bylo už před pár lety možné v Číně.
Tomáš Čupr: Zlomový vynález pro obchod byl čarový kód. Teď procházíme další změnou
Leaders
Investiční společnost TCF Capital, kterou založil majitel společnosti Rohlik Group Tomáš Čupr, chce do roku 2030 spravovat sedminásobek současné hodnoty. Ta nyní převyšuje 720 milionů eur, tedy asi 18 miliard korun, uvedl Petr Klekner, který skupinu vede.
Čuprova TCF Capital chce do sedmi let spravovat sedminásobek své současné hodnoty
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.