Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Novým jednatelem Net4Gas je Michal Slabý

Michal Slabý je novým jednatelem státního podniku Net4Gas
Net4Gas, užito se svolením
 nst
nst

Novým jednatelem plynárenské společnosti Net4Gas se stal Michal Slabý. Bude odpovědný za vedení státem vlastněné společnosti. Slabý uspěl ve výběrovém řízení, které firma na pozici vypsala. Slabý doplní stávající vedení podniku, uvedla společnost v tiskové zprávě.

Slabý tak doplní současné vedení Net4Gas. Od loňského podzimu v čele firmy působí také Milan Váša, který je výkonným ředitelem pro provoz, a výkonný finanční ředitel Rastislav Jamrich. Vedení firmy naopak loni opustili jednatelé Andreas Rau a Radek Benčík. Nyní je tak podle společnosti management podniku po změnách spojených s převodem vlastnictví pod stát plně obsazen.

Slabý pracuje v plynárenství od roku 1999. V minulosti působil například ve společnostech energetické skupiny E.ON nebo ve skupině MND. Od roku 2016 pracuje v Net4Gas, kde dosud zastával pozici ředitele strategie a od loňského října působil jako prokurista společnosti.

„Po náročném období, kterým jsme prošli, je klíčové zaměřit se na budoucnost. Celé plynárenství, stejně jako energetika obecně, prochází zásadní transformací. Společně s kolegy budu usilovat o to, aby Net4Gas i nadále hrál klíčovou roli v zajištění bezpečných a spolehlivých dodávek zemního plynu jak stávajícím, tak i budoucím zákazníkům. Zároveň budeme pokračovat v přípravě na budoucnost spojenou s nízkoemisními plyny, zejména vodíkem,“ uvedl Slabý.

„Tímto se završuje transformace společnosti po její akvizici státem z konce roku 2023 a symbolicky se otevírá prostor pro její další strategický rozvoj," řekl předseda dozorčí rady společnosti Petr Doškář.

Net4Gas provozuje 4000 kilometrů plynovodů, pět kompresních stanic a stovku předávacích stanic, včetně tří na hranicích. Firmu předloni koupil státní ČEPS. Předloni společnost prodělala 1,7 miliardy korun. O rok dříve přitom společnost zaznamenala zisk přes 6,2 miliardy korun. Výrazně v roce 2023 klesly i tržby podniku, meziročně o více než 76 procent na tři miliardy korun.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme