Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Novým šéfem Třineckých železáren je Roman Heide

Novým generálním ředitelem Třineckých železáren se stal Roman Heide
Třinecké železárny, užito se svolením
 ČTK

Třinecké železárny mění po 11 letech vedení.

Reklama

Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem Třineckých železáren (TŽ) se stal Roman Heide. Jan Czudek, který byl ve funkci 11 let, odchází na vlastní žádost. Oznámila to mluvčí TŽ Petra Macková Jurásková. Sedmačtyřicetiletý Heide byl ve vedení několika hutnických firem, v TŽ se hodlá zaměřit na transformaci hutnictví. Czudek zůstane v dozorčích radách některých dceřiných firem.

Heide je absolventem magisterského i postgraduálního studia oboru materiálové inženýrství na Fakultě metalurgie a materiálového inženýrství Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava. „Působil v manažerských pozicích ve společnostech Pilsen Steel, Vítkovice Heavy Machinery, Scheffield Forgemaster. Přichází z pozice předsedy představenstva a generálního ředitele společnosti ŠMT," uvedla Macková.

Investice do ‚zelené oceli‘

Heide se hodlá intenzivně zaměřit na transformaci hutnictví. „Stojíme na prahu velkých změn, čekají nás nemalé investice a další modernizace provozu. Máme před sebou složité období, kdy byl v Evropě zaveden pojem ‚zelená ocel‘, a bude jen na nás, jak se s novými ekologickými požadavky dokážeme vypořádat,“ uvedl Heide.

Podle Czudka čeká nového ředitele nelehký úkol. „Ale věřím, že ve spolupráci s ostatními kolegy jeho realizace dospěje do zdárného konce, potažmo začátku nové éry v hutním průmyslu. ," uvedl Czudek. V TŽ pracoval s krátkou přestávkou 40 let, z nichž posledních 23 roků strávil v představenstvu. „Firmu zcela neopouští. Nadále bude působit v dozorčích radách některých dceřiných firem a v institucích spojených s činností největšího výrobce oceli v České republice, jako jsou Ocelářská unie, Hospodářská komora a Svaz průmyslu a dopravy ČR,“ doplnila mluvčí.

Reklama

Škoda Auto, ilustrační foto

Více než polovina podniků bude v příštím roce propouštět. I kvůli nedostatečné vládní pomoci

V příštím roce předpokládá propouštění zaměstnanců 57 procent firem. Vyplývá to z průzkumu, který mezi svými členy udělala Asociace exportérů.

Přečíst článek

Třinecké železárny jsou největším hutním podnikem v Česku. V roce 2021 vyrobily 2,4 milionu tun oceli a dosáhly zisku 1,306 miliardy korun a tržeb 43,715 miliardy korun. Včetně odloučených provozů mají TŽ téměř 7000 zaměstnanců, i s dceřinými firmami je pracovníků zhruba 10 tisíc.

PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.

Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.

Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly. 

Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.

O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.

Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme