Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

FOTOGALERIE: O české obrněnce roste zájem. Poptává je řada armád

Armádní technika využívající technologii Tatra
ČTK

Czechoslovak Group podnikatele Michala Strnada, vyrábí vozidla Pandur II a Titus. K dalším tuzemským výrobcům patří podnik SVOS se svým strojem Vega a o své místo na zbrojařském nebi usiluje i skupina Zetor, která pokračuje v přípravě výroby armádního obrněnce Gerlach. Podívejte se v galerii na různé modifikace obrněnců české výroby.

Výrazný růst poptávky nyní zaznamenávají výrobci vojenské techniky. Armády v důsledku války rozšiřují svou výzbroj a poptávají i těžkou techniku. Situace využívá i firma Tatra Defence Vehicle se svými obrněnci Pandur II a Titus.

Vozidla Pandur II 8x8 jsou vyráběna v konfiguracích bojové vozidlo pěchoty, obrněný transportér, vozidlo palebné podpory, ambulance, velitelské vozidlo, samohybný minomet, opravárenské vozidlo, spojovací vozidlo či vozidlo pro průzkum CSG

Podnik se podílí například i na zakázce 879 vozidel pro belgickou armádu, z nichž výroba posledních by se měla uskutečnit v roce 2025. Pandury využívá i česká armáda.

Titus se vyznačuje se vysokým stupněm ochrany posádky a zároveň velmi dobrou mobilitou a průchodivostí těžkým terénem díky podvozku Tatra 6x6 CSG
Vozidla Pandur II 8x8 jsou vyráběna v konfiguracích bojové vozidlo pěchoty, obrněný transportér, vozidlo palebné podpory, ambulance, velitelské vozidlo, samohybný minomet, opravárenské vozidlo, spojovací vozidlo či vozidlo pro průzkum CSG

Zájem zaznamenává i společnost SVOS se svým strojem Vega. Také její produkci naleznete ve fotogalerii v úvodu článku.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme