Čeští obchodníci mohou brát platby přes iPhony

Karty nebereme? Je to výmluva: Obchodníci budou moci přijímat platby přímo přes pokladu v iPhonu.
Čeští obchodníci mohou od tohoto týdne přijímat bezkontaktní platby pomocí funkce Tap to Pay na iPhone prostřednictvím aplikace Global Payments (GP) s názvem GP tom. GP spouští službu kromě Česka také v Rakousku a Rumunsku.
„Tap to Pay na iPhone umožňuje obchodníkům přijímat všechny formy bezkontaktních plateb, včetně kreditních a debetních karet, Apple Pay a dalších digitálních peněženek. Pro přijetí platby zákazníci jednoduše přidrží svou bezkontaktní kreditní nebo debetní kartu, iPhone nebo Apple Watch (pro platbu pomocí Apple Pay) či jinou digitální peněženku u obchodníkova iPhonu a platba bude bezpečně dokončena pomocí technologie NFC. Tap to Pay na iPhone také podporuje zadávání PIN kódu,“ popsal technologii mluvčí GP Ondřej Holoubek s tím, že Apple neukládá čísla karet ani informace o transakcích při zpracování platby.
Podnikatelé tak nyní mají flexibilitu ve výběru způsobu platby, který nabídnou zákazníkům – buď pevný platební terminál v obchodech, přenosný terminál v restauracích nebo Tap to Pay kdekoli. Tap to Pay se zvlášť hodí pro taxikáře, menší restaurace, rychlé občerstvení, řemeslníky, lékaře a veterináře.
„Tap to Pay na iPhone přidává důležitou novou funkci do naší aplikace GP tom, která pomáhá podnikatelům přijímat kartové platby mobilem efektivněji a zároveň je uživatelsky přívětivá k zákazníkům,” řekl Tomáš Furinda, co-CEO Global Payments s.r.o., společné firmy mezi Global Payments a Erste Bank.
Tap to Pay na iPhone umožňuje klientům Global Payments používat řešení pro přijímání bezkontaktních plateb, které lze snadno nastavit a používat. Služba běží na na jakémkoli iPhonu XS nebo novějším, který má poslední verzi iOS.
Maloobchodní tržby v Česku rostly v srpnu meziročně o 5,3 procenta, tedy znatelně více, než předpokládaly expertní odhady. Ty měly v konsensu za to, že to bude jen o 4,3 procenta.
Obavy jsou pryč. Češi v srpnu utráceli více, než se čekalo
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.