Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Obyčejná práce: O české animátory je zájem. Ale sranda u moře to není, říká jedna z nich

O české animátory je zájem
iStock
Michal Nosek

Hotelovou animátorku, či animátora jde jednoduše přirovnat k vedoucím na dětském táboře, kteří se starají o zábavu. Jen v tomto případě pracují i s dospělými v oblíbených přímořských resortech řady zemí. Od Bulharska, po Egypt. Práci však naleznou i na Mácháči. 

„Příští rok pojedu už třetí léto. Začalo to, když jsme s kamarádkou hledaly brigádu před nástupem na vysokou. Přihlásily jsme se do konkursu a vyšlo to,“ popisuje svůj pracovní start Jana Morávková s tím, že jí vyhovuje i pobyt v resortu. „Jsem v podstatě líná a po celém dnu poskakování a hopkání se po práci nemusím nikam honit a mám v resortu všechno při ruce. Hoteloví hosté chtějí zábavu. V tom duchu jsou i naše společná cvičení. Žádný vrcholový trénink, ale hlavně zábava,“ dodává. Animátoři se své aktivitě mohou věnovat dle destinace od dvou měsíců, po prakticky celý rok, ale největší vytížení je v průběhu letní sezony. 

Práce ale není jen o pořádání dětských plážových diskoték a rozcviček. Snaží se vycházet vstříc i přáním dospělých klientů a pořádá různé sportovní turnaje – od fotbalových, po ty v šipkách či kulečníku. Práce animátora však není pro každého. Pracují i šest dní v týdnu, v neznámém prostředí, ve vysokých teplotách, a provozují fyzicky náročnou práci. „Jako sranda u moře se to nazvat nedá. Navíc při práci s dětmi musím být velice ostražitá a prozíravá,“ připomíná Jana možná rizika. Naštěstí zatím žádný úraz řešit nemusela. 

Jan Merhaut na výpravě s Ťapáčem

Obyčejná práce: Učí děti lásce k přírodě i dřevu. Začalo to spoluprací se školkou, říká řezbář

Práci s dětmi a práci se dřevem si třicátník Honza Merhaut již dávno vybral za své životní poslání. Roky se věnuje dětskému indiánskému oddílu Ťapáč na pražském sídlišti Lužiny. Zde se děti formou her seznamují s přírodou a učí se lásce a úctě k ní.

Přečíst článek

Čěští animátoři jsou žádaní

„Čeští a slovenští animátoři jsou na rozdíl od těch například italských, nebo španělských lépe jazykově vybavení, pracovitější a svědomitější, což se setkává s pozitivním ohlasem,“ říká Viktor Fodor, který si po absolvování cestovního ruchu na ekonomické škole založil agenturu, kde animátorky a animátory školí, připravují a zprostředkovávají jim práci.

Po třech sezónách, kdy sám pracoval jako animátor, se mu na trhu cestovního ruchu podařilo zaplnit prázdné místo. „Podobná společnost, která by se přípravě animátorek a animátorů na jejich zahraniční angažmá v Česku nebyla, tak jsem jí po promoci vytvořil,“ usmívá se Viktor. 

Animace není pro mladé pouze práce a zábava, ale i získávání kontaktů a zkušeností. Plat není nijak závratný, aktuálně se zvýšil na 650 eur, v případě práce české cestovní kanceláře se pohybuje od 18 tisíc korun. K tomu je ale nutné přičíst ubytování, stravu, pojištění a letenky, které má animátor hrazené. 

„Animátor ani nemusí mít perfektní angličtinu, nemusí být ani profesionální tanečník, či sportovec, jen musí umět své nadání prodat a klienty zaujmout. Animátorka, či animátor jde jednoduše přirovnat k vedoucím na dětském táboře, kteří se starají o zábavu. Jen v tomto případě pracuje i s dospělými v oblíbených přímořských resortech řady zemí. Od Bulharska, po Egypt. Práci však naleznou i na Mácháči. V tom je kouzlo,“ uzavírá Viktor. 

Milan Úbl ve svém království, které je plné audiotechniky

Obyčejný byznys: Opravám televizorů se roky vyhýbám, říká elektrotechnik

V Česku je mnoho zajímavých provozů a podniků, prodejen a trhů, které zákazníci milují a majitelé pro ně dělají maximum. Představujeme je na newstream.cz v novém seriálu Obyčejný byznys. Tentokrát se vydáme za odborníkem na opravy a instalace audiotechniky a majitelem firmy DJ Servis Milanem Úblem. 

Přečíst článek

Petr Sýkora, mládežnický trenér Dukly Jižní Město

Obyčejná práce: Učím děti milovat sport, říká fotbalový trenér Petr Sýkora

V roce 2010 začal budovat mládežnický fotbalový klub Dukla Jižní Město. Z původně téměř rodinné záležitosti se po čtrnácti letech stala sportovní základna pro čtyři stovky dětí v různých věkových kategoriích. 

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Střelnice na Matějské pouti

Obyčejná práce: Krepové růže jsou stále trendy, mladí ale střílet neumí, říká majitelka pouťové střelnice

Přečíst článek
Doporučujeme