Odešli z Applu. Teď se snaží světu ukázat, že smartphone displej nepotřebuje
Začínající firma Humane, kterou založili dva bývalí zaměstnanci Applu, chce ukázat, že časté sledování displeje telefonu je zbytečné. Chytrý telefon chce firma nahradit svým malým zařízením využívajícím umělou inteligenci (AI). Má fotoaparát, reproduktor a laserový projektor, je ale bez displeje. Přístroj nazvaný Ai Pin se připevní k oděvu pomocí magnetu ve výšce hrudníku a ovládá se hlasem nebo gesty rukou, uvedla agentura DPA
Chytrý telefon chce startup nahradit svým malým zařízením využívajícím umělou inteligenci (AI). Má fotoaparát, reproduktor a laserový projektor, je ale bez displeje. Přístroj nazvaný Ai Pin se připevní k oděvu pomocí magnetu ve výšce hrudníku a ovládá se hlasem nebo gesty rukou, uvedla agentura DPA.
Magnet je současně vyměnitelnou baterií, která přístroj napájí. Když uživatel podrží dlaň před projektorem, zobrazí se na ní informace, jako je čas nebo počasí. Fotoaparát kromě pořizování fotografií a videa dokáže také rozpoznávat objekty.
Podívejte se, jak má technologická novinka fungovat:
Displej je přeceňovaný
Spoluzakladatel firmy Imran Chaudhri předvedl schopnost přístroje tak, že před objektivem držel ořechy a ptal se, kolik obsahují bílkovin. Pak ukázal knihu a nechal ji přístrojem objednat. Umí také překládat. Po zapnutí fotoaparátu a mikrofonu se na horním okraji zařízení rozbliká světlo. To má rozptýlit obavy z ochrany osobních údajů.
Chaudhri založil firmu spolu s manželkou Bethany Bongiornovou. Jejich cílem je, aby za pomoci umělé inteligence odpadlo časté sledování displeje. Přístroj je možné například požádat o přehled posledních zpráv a hovorů a nechat ho poslat zprávu, lze si také vyžádat konkrétní informace, například kód pro vstup do dveří poskytnutý kdysi od přítele.
Ai Pin bude zatím k dispozici pouze v USA. Jeho cena činí 699 dolarů (16 100 korun) a dalších 24 dolarů měsíčně zaplatí uživatel za připojení k mobilnímu telefonu. Firma spolupracuje na AI mimo jiné s vývojářem ChatGPT. Šéf OpenAI Sam Altrman je investorem do firmy Humane.
Chytré telefony iPhone americké společnosti Apple přišly o vedoucí pozici na čínském trhu, předstihla je domácí značka Huawei, uvádí zpráva analytiků společnosti Jefferies, kterou cituje server CNBC. Apple přišel o vedoucí pozici na čínském trhu. Novým králem je Huawei
Zprávy z firem
Tržby výrobce iPhonů klesají už čtvrtý kvartál po sobě. Applu zatápí čínský Huawei, který americkou technologickou jedničku na čínském trhu sesadil z pozice nejprodávanější značky smartphonů.Čínské škobrtnutí připravilo Apple o část zisků
Zprávy z firem
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.