Odpadová korupční kauza. Co k tomu říká dotčená firma

Společnost Marius Pedersen (MP) byla v posledních dnech součástí několika mediálních výstupů. Tyto informace uvádějí společnost MP v kontextu, který může poškodit její dobré jméno. Ke kauze se vyjadřuje generální ředitel společnosti Miroslav Kvapil. „Marius Pedersen je otevřená společnost řídící se etickým kodexem,“ uvedl.
Jsme otevřená společnost řídící se skupinovým etickým kodexem a pevnými pravidly chování. Compliance program skupiny je závazný pro všechny zaměstnance a mimo jiné se věnuje důslednému informování zaměstnanců o dodržování zákonů a boji proti korupci a úplatkařství. S velkým důrazem rozvíjíme oblast compliance a všichni zaměstnanci jsou pravidelně informováni a školeni Compliance Officerem pro Českou republiku.
Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) šetří případ společnosti Krajská zdravotní (KZ) z Ústeckého kraje a její nákupy zdravotnického materiálu a zdravotní techniky. V souvislosti s tímto vyšetřováním dochází k mediálním spekulacím o zakázce KZ Ústeckého kraje o nakládání s odpadem. Společnost MP obsluhovala KZ již mnoho let předtím, než byly služby v roce 2023 opět tendrovány – MP uspěla v necelých 80% rozsahu vypsané zakázky v oblasti odpadového hospodářství. Tyto soutěže jsou v současnosti rovněž předmětem probíhajícího šetření. MP poskytuje plnou součinnost orgánům provádějícím šetření.
Společnost MP je dále přesvědčena, že její vnitřní principy a postupy jsou správně a robustně nastaveny, často i nad rámec požadavků platné legislativy.
Průběh šetření budeme pečlivě sledovat a vyžádá-li si to situace, budeme informovat o našem postupu.
Píše se únor 2024. Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) zasahuje v Krajské zdravotní v Ústí nad Labem (KZ) kvůli podezření z manipulace se zakázkami. Zadrží celkem deset lidí. Mezi nimi i ředitele, či náměstka. Kriminalisté zasahují i v budově ředitelství. Jde o o holdingovou společnost, která sdružuje sedm nemocnic v Ústeckém kraji, vlastníkem je krajská samospráva. Copak to jen připomíná?
David Ondráčka: Zatýkaní v krajských nemocnicích? Do stejné řeky vstupujeme poněkolikáté
Názory
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.