Ontarijští učitelé ustoupili, miliardář Komárek bude mít britskou megaloterii

Britský zlatý důl je pro KKCG na dosah. Desetiletá licence na provozování Národní loterie je největší zakázkou veřejného sektoru v Británii. Spor s konkurenční firmou skončil.
Společnost Camelot stáhla právní námitku proti výběru společnosti Allwyn Entertainment, která patří do skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka, jako preferovaného uchazeče o licenci na provozovaní britské Národní loterie. Oznámila to společnost Allwyn.
Koncem června soud rozhodl o zrušení automatického pozastavení poskytnutí licence, které bránilo britské Komisi pro hazardní hry uzavřít s firmou Allwyn dohodu o zahájení procesu přechodu licence. Proti tomuto rozhodnutí se odvolaly společnosti Camelot UK Lotteries, stávající provozovatel loterie, a Camelot Global Lottery Solution Limited a International Game Technology. Pozastavení proto pokračovalo. Podle pondělního prohlášení se ale subjekty ze skupiny Camelot rozhodly odvolání stáhnout.
Britská Komise pro hazardní hry v březnu oznámila, že Allwyn je preferovaným uchazečem o desetiletou licenci s platností do roku 2034 a Camelot byl jmenován náhradním uchazečem pro případ, že by se při dokončování licence se společností Allwyn objevily problémy. Firma Camelot, kterou vlastní penzijní fond ontarijských učitelů, byla držitelem licence od založení Národní loterie v roce 1994.
Fond Springtide Ventures, který spadá do skupiny KKCG Karla Komárka, investoval 11 milionů dolarů (asi čtvrt miliardy korun) do izraelských start-upů Source Defense a NetOp.Cloud. Ty se zabývají kybernetickou bezpečností a automatizací správy firemních sítí.
Komárek investoval čtvrt miliardy do dvou izraelských start-upů
Zprávy z firem
Desetiletá licence na provozování Národní loterie je největší zakázkou veřejného sektoru v Británii. Allwyn zvítězil poté, co Komisi pro hazardní hry slíbil, že na dobročinné účely vybere podstatně více než Camelot, a vysoké investice do nových digitálních produktů.
Allwyn formálně převezme loterii od Camelotu v únoru 2024. Vzhledem k rozsahu a složitosti zakázky však potřebuje značný čas na přípravu.
Od svého spuštění v roce 1994 je Národní loterie jednou z největších loterií na světě. Podle komise pro 660 tisíc dobročinných projektů získala více než 45 miliard liber (1,3 bilionu korun a vytvořila více než 6300 nových milionářů. Firma Allwyn se v rámci své nabídky zavázala, že v příštím desetiletí věnuje na dobročinné účely 38 miliard liber.
Allwyn provozuje loterie v České republice, Itálii, Rakousku, Řecku a na Kypru. Dříve se jmenovala Sazka Entertainment. Letos v lednu firma oznámila, že prostřednictvím spojení s firmou specializovanou na akvizice Cohn Robbins Holdings (CRHC) vstoupí na akciovou burzu v New Yorku.
Komárek patří k nejbohatším českým podnikatelům, časopis Forbes odhadl hodnotu jeho majetku na 7,7 miliardy USD (191 miliardy Kč). Jeho firma KKCG se zaměřuje hlavně na podnikání v zábavě, ale také na ropu a plyn, informační technologie a reality. Skupina vyvíjí podnikatelské aktivity ve 36 zemích světa. Drží podíly mimo jiné ve společnostech Allwyn, Aricoma Group, MND Group, KKCG Real Estate Group, kapitálovém fondu Springtide Ventures a dalších.
Miliardář Karel Komárek posiluje v loterijním byznyse. Prostřednictvím společnosti Alwyn přikoupil víc než třetinový podíl v řecké Kaizen Gaming. Stálo ho to víc než miliardu korun.
Komárek buduje loterijní impérium. Za miliardu přikoupil podíl v řecké Kaizen Gaming
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.