Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Tržby opavské Tevy loni zdolaly hranici deseti miliard, zisk jí ale klesl

Teva, ilustrační foto
Wikipedia

Opavská farmaceutická společnost Teva Czech Industries loni dosáhla tržeb 10,5 miliardy korun, tedy o 11 procent vyšších než v roce 2019. Čistý zisk jí ale klesl o 605 milionů na necelé dvě miliardy korun.

Pandemie covidu-19 zasáhla byznys napříč sektory. A to i firmy, u kterých by se to nečekalo. Opavské farmaceutické společnosti Teva loni sice vyrostly tržby, ale klesl zisk, a to docela výrazně. Vydělala necelé dvě miliardy korun, což je o 600 milionů méně než v předchozím roce.

Podle jednatelů firmy se pandemie podepsala i na samotném běhu společnosti, pracovníky musela firma vybavit ochrannými pomůckami, upravit pracovní prostředí a velká část jejích zaměstnanců, jejichž povaha práce to umožňovala, pracovala z domova. 

Zoom meeting, ilustarční foto

Největší akvizice Zoomu padá. Jeho expanze se zdrží

Poskytovatel videohovorů Zoom Video Communications a provozovatel cloudových call center Five9 ukončily po vzájemné dohodě plány na fúzi. Rozhodnutí přichází týden poté, co se americká vláda rozhodla dohodu přezkoumat.

Přečíst článek

Opavská Teva je nejvýznamnějším farmaceutickým výrobcem ve střední Evropě, produkuje generické léky nebo účinné farmaceutické látky.

Opavská Teva má dvě divize. Jedna produkuje účinné farmaceutické látky a rostlinné extrakty a druhá vyrábí generické léčivé přípravky. Na export jde 90 procent produkce a to hlavně do USA a Ruska. Podnik měl na konci roku téměř 1600 zaměstnanců. Od roku 2006 je součástí nadnárodní skupiny Teva se sídlem v Izraeli.

Daniel Beneš, generální ředitel skupiny ČEZ, ilustrační foto

Šéf ČEZ Beneš: Do konce roku rozhodneme, s kým postavíme gigafactory

Skupina ČEZ chce do konce roku rozhodnout, s kým postaví továrnu na baterie v areálu bývalé hnědouhelné elektrárny Prunéřov I na Chomutovsku. První fáze projektu by mohla být hotova kolem roku 2025. Novinářům to řekl ředitel společnosti Daniel Beneš.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Vědci objevili molekuly sloučeniny, která neměla existovat. Může to znamenat průlom ve výrobě léčiv

Přečíst článek
Doporučujeme