Osm procent lidí zrušilo předplatné deníku The Washington Post kvůli nepodpoře Harrisové

Více než 200 tisíc lidí už zrušilo své digitální předplatné amerického listu The Washington Post (WP) poté, co se na poslední chvíli rozhodl nevyjádřit podporu demokratce Kamale Harrisové před prezidentskými volbami, uvedla americká rozhlasová společnost NPR.
Deník nepodpořil ani jednoho ze dvou hlavních prezidentských kandidátů poprvé za 36 let, a to z rozhodnutí majitele listu, amerického miliardáře Jeffa Bezose.
Počet zrušených předplatných tvoří podle NPR osm procent ze všech 2,5 milionu předplatitelů, mezi nimiž jsou i ti, kteří pravidelně odebírají tištěné vydání.
WP uvedl, že nepodpoří žádného z kandidátů tento rok a ani při žádných dalších volbách, i když redakce listu měla původně připravený článek na podporu Harrisové, který nakonec nevydala.
Sdružení novinářů listu vyjádřilo obavy, že vedení deníku zasahuje do práce redakce, část sloupkařů rozhodnutí označila za „strašnou chybu“.
Novináři Bob Woodward a Carl Bernstein, kteří společně rozkryli kauzu Watergate, jež v roce 1974 vedla až k pádu prezidenta Richarda Nixona, rozhodnutí nepodpořit žádného z kandidátů označili za ignorování „zdrcujících reportážních důkazů deníku Washington Post o hrozbě, kterou Donald Trump představuje pro demokracii“.
Bývalý americký prezident Donald Trump, který v listopadových volbách usiluje o návrat do Bílého domu, se setkal se svými příznivci ve slavné newyorské hale Madison Square Garden a přislíbil, že by v první den svého úřadování spustil „největší deportační program v americké historii“.
OBRAZEM: Trump ovládl Manhattan. Harrisová je „antikrist“, zaznělo na jeho akci
Politika
Necelé dva týdny před prezidentskými volbami ve Spojených státech zůstávají preference obou kandidátů téměř vyrovnané. V ekonomických otázkách si ale výrazně lépe vede kandidát Republikánské strany Donald Trump, ukazují výsledky průzkumu CNBC All-America Economic Survey. Respondenti obecně věří, že pokud bude prezidentem Trump, budou na tom finančně lépe.
Trump drtí Harrisovou v ekonomických tématech, tvrdí průzkum
Politika
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.