Padají a padají. Ceny pohonných hmot se dostávají na předválčenou úroveň

Ceny benzinu jsou nejnižší za 11 měsíců. Nafta se na předválečnou úroveň zatím nedostala.
Pohonné hmoty u čerpacích stanic v Česku dál zlevnily. Benzin Natural 95 je tak nejlevnější za 11 měsíců, v uplynulém týdnu průměrná cena klesla o 26 haléřů na 36,14 koruny za litr. Průměrná cena nafty je nejnižší od konce února. Ve středu byla 37,69 Kč/l, o 17 haléřů nižší než o týden dřív. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
Benzin i nafta postupně zlevňují od druhé poloviny října, kdy byla průměrná cena Naturalu 95 téměř 43 Kč/l a u dieselu nad 47,30 Kč/l. Natural 95 je tak nyní už jen o osm haléřů na litru dražší než před rokem, za naftu ovšem tehdy motoristé platili o 2,63 koruny méně.

Lukáš Kovanda: Litr za padesát? Dost možná už brzy. Zlevňování pohonných hmot končí
NázoryV roce 2023 pohonné hmoty zdraží. Je to kvůli vývoji v Číně a Indii. A nelze vyloučit ani dramatické zdražení opět k 50 korunám za litr.
Karlovarákům je hej
Nejlevnější benzin v současnosti natankují řidiči v Karlovarském kraji, kde je litr Naturalu 95 v průměru za 35,51 Kč. Nafta stojí nejméně v Ústeckém kraji, litr tam prodávají průměrně za 37,27 korun. Naopak nejdražší paliva nabízejí čerpací stanice v Praze, kde litr Naturalu 95 stojí průměrně 37,37 korun. Nafta se v hlavním městě tankuje v průměru za 38,78 Kč/l.
V končícím roce ceny pohonných hmot v Česku vystoupaly na historická maxima, vliv na to měl i ruský vojenský vpád na Ukrajinu. Natural 95 byl nejdražší na přelomu července a srpna, kdy se jeho průměrná cena blížila 48 Kč/l. Cena nafty se dostala na maximum v polovině března, kdy litr stál v průměru téměř 49,60 korun.

Dobré zprávy Jozefa Síkely: Zásobníky plynu se opět plní
LeadersTeplé počasí i snaha šetřit se vyplácejí. Zásoby plynu v českých zásobnících rostou i v průběhu topné sezony, uvedl ministr průmyslu a obchodu.

Jana Matesová: Ekonomika se propadne. Lidé přestanou nakupovat to, co nepotřebují
MoneyInflace nejspíš nadále zůstane dvouciferná a může za to i aktuální politika České národní banky, myslí si bývalá zástupkyně České republiky ve Světové bance a respektovaná ekonomka Jana Matesová. Jak se podle ní bude vyvíjet česká ekonomika v příštím roce?
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.