Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Pojišťovny odhadují škody. Zatím může jít až o 75 miliard

Následky povodně v Jeseníku
ČTK
 ČTK

Rozsáhlé záplavy ve střední Evropě způsobí značné ztráty pojišťovnám působícím v tomu regionu. Podle odhadů společnosti Gallagher Re budou pojištěné škody způsobené záplavami činit dvě až tři miliardy eur, tedy zhruba 50 až 75 miliard korun. Informovala o tom dnes agentura Bloomberg.

Náklady pojišťoven by tak podle agentury měly být podobné jako při katastrofálních povodních v letech 1992, 2002 a 2013. Analytik společnosti Bloomberg Intelligence Charles Graham nicméně upozornil, že stanovení přesnějšího rozsahu škod způsobených nynějšími povodněmi si ještě vyžádá určitý čas.

S rozsáhlými náklady na krytí pojištěných škod podle agentury Bloomberg musejí počítat například rakouské pojišťovny Vienna Insurance Group a Uniqa Insurance Group či polská pojišťovna Powszechny Zakład Ubezpieczeń.

Brantice u Krnova jsou jednou z obcí, které zásadně postihla povodeň.

Týden jsou bez elektřiny, vody i signálu: Zajímají se zničené obce o probíhající volby?

Více než polovinu domů v Branticích u Bruntálu zaplavila voda do výšky dvou metrů. Už týden jsou místní bez vody i elektřiny a snaží se odklidit následky ničivé povodně. Zajímají se o krajské volby? V Branticích přišlo volit 10 procent voličů.

Přečíst článek

Pomalu postupující bouře Boris minulý týden rozpoutala přívalové deště a způsobila záplavy v řadě zemí ve střední a východní Evropě, včetně České republiky, Slovenska, Polska a Rakouska.

V Česku by měly pojištěné škody způsobené záplavami podle prvních odhadů České asociace pojišťoven dosáhnout 17 miliard korun. Půjde tak zřejmě pro pojišťovny o druhou největší katastrofu. Největší katastrofou v historii České republice, tedy od roku 1993, byly pro pojišťovny rozsáhlé povodně, které zasáhly Česko v srpnu 2002.

Následky povodně v Mikulovicích

EU dá Česku padesát miliard na obnovu po povodních

Státy střední Evropy zasažené povodněmi budou moci využít deset miliard eur (250 miliard korun) z unijního fondu soudržnosti, řekla ve Vratislavi šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová. Prohlásila, že je nutné postiženým státům umožnit, aby mohly peníze použít co nejrychleji a co nejjednodušeji. Česko při jednání s von der Leyenovou a premiéry středoevropských zemí zastupoval ministerský předseda Petr Fiala.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) a premiér Petr Fiala (ODS)

Vláda loni hospodařila o deset miliard lépe, než si vytyčila. Bez povodní by ale nejspíše skončila v mínusu

Přečíst článek
Doporučujeme