Povšík, Kovář a Lustyk pokračují jako členové dozorčí rady Škoda Auto. Zvolili si je sami zaměstnanci

Členy dozorčí rady Škody Auto za zaměstnance byli na další čtyři roky opět zvoleni Jaroslav Povšík, Miloš Kovář a Martin Lustyk, kteří funkci vykonávali dosud.
Voleb do dozorčí rady se zúčastnilo téměř 58 procent zaměstnanců společnosti, uvedla automobilka.
Osvědčená trojice
Zaměstnanci v souladu se zákonem o obchodních korporacích volí jednu třetinu z celkového počtu devíti členů dozorčí rady. Dozorčí rada je nejvyšším kontrolním orgánem společnosti. Volba je platná k 15. lednu letošního roku.
Škoda Auto loni dodala zákazníkům celosvětově 731 300 vozů, což je meziročně o 16,7 procenta méně. Mohou za to přetrvávající nedostatek polovodičů, válka na Ukrajině, potíže v dodavatelském řetězci, rostoucí ceny energií a surovin a pokračující nejistota na globálních trzích, uvedla automobilka.
Nedostatek čipů a válka na Ukrajině obraly Škodu o šestinu loňského odbytu
Zprávy z firem
Škoda Auto patří mezi největší zaměstnavatele v zemi. V Česku provozuje tři výrobní závody. Celosvětově zaměstnává 45 tisíc pracovníků a je aktivní na více než 100 trzích. Loni automobilka dodala zákazníkům 731 300 aut, meziročně o 16,7 procenta méně.
V současnosti firma nabízí zákazníkům 12 modelových řad osobních automobilů - Fabia, Rapid, Scala, Octavia, Superb, Kamiq, Karoq, Kodiaq, Enyaq iV, Enyaq Coupé iV, Slavia a Kushaq. Již 30 let je součástí koncernu Volkswagen.
Předělání továren automobilky Škoda Auto na elektromobilitu se neobejde bez zásadního omezení výroby, řekl pro týdeník Škodovácký odborář předseda podnikové rady Jaroslav Povšík.
Odborář Povšík o přeměně Škoda Auto na elektromobilitu: Tak obtížnou situaci jsme ještě nezažili
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.