Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

PPF dokončila prodej 30 procent CETINu. Cenu neuvedla

PPF
ČTK
 ČTK

Skupina PPF dokončila prodej 30 procent telekomunikační firmy CETIN globální investiční společnosti GIC se sídlem v Singapuru, oznámila firma. Transakce byla podepsaná loni v říjnu a schválily jí příslušné regulační úřady.

PPF bude mít v sedmičlenném představenstvu CETIN Group čtyři místa včetně funkce předsedy pro Jana Kadaníka. Podle smlouvy o akvizici zasedne v představenstvu také jeden nezávislý člen. Účastníci transakce se dohodli, že nezveřejní podrobnosti ohledně její finanční stránky.

CETIN vznikl v roce 2015 oddělením infrastruktury od telekomunikačního operátora O2 Czech Republic. Jako skupina funguje od roku 2020, kdy se oddělila infrastruktura od operátorů, kteří pod značkou Yettel působí v Bulharsku, Maďarsku a Srbsku. Součástí telekomunikačního portfolia PPF jsou od roku 2018.

peníze, ilustrační foto

Inflace v únoru se přehoupla přes 11 procent. Je nejvýš za 24 let

Inflace v únoru opět šokovala. Meziročně spotřebitelské ceny podle dat Českého statistického úřadu vzrostly o 11,1 procenta, což je více, než odhadovali analytici i ČNB. Tržní konsensus zněl 10,4 procenta.

Přečíst článek

GIC je přední globální investiční společnost, která byla založena v roce 1981 s cílem spravovat devízové rezervy Singapuru. Investuje do aktiv zahrnujících podíly v různých společnostech, státní či korporátní dluhopisy, nemovitosti či infrastrukturu ve vice než 40 zemích. GIC zaměstnává 1800 lidí po celém světě.

Skupina PPF podniká ve 25 zemích. Investuje do řady odvětví, od finančních služeb přes telekomunikace, média, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Skupina vlastní aktiva ve výši 40,3 miliardy eur a zaměstnává celosvětově 80 tisíc lidí

čerpací stanice Shell v Rozvadově

Dalibor Martínek: Drahá nafta a benzín? Zaplatí to střední třída, vláda si myje ruce

Dlouho se čekalo, jak se vláda postaví k rapidně zdražujícím palivům. Zdálo se, že existuje určitá naděje, že si erár pro blaho národa nechá ujít pár desítek miliard třeba ze spotřební daně. Nestalo se.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme