Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

PPF Renáty Kellnerové klesl zisk. Skupina za pololetí vydělala 16 miliard

PPF Renáty Kellnerové klesl zisk. Skupina za pololetí vydělala 16 miliard
Profimedia
 ČTK

PPF dosáhla v prvním pololetí 2024 čistého zisku 634 milionů eur (v přepočtu asi 16 miliard korun). Ve stejném období loni měla zisk o 10,6 procenta vyšší. Skupina, kterou ovládá dědička impéria Renáta Kellnerová, to uvedla v tiskové zprávě.

Loni byl zisk podle předchozích oznámení PPF mimo jiné ovlivněn prodejem filipínského Home Creditu, který se uskutečnil v prvním pololetí 2023.

„K celkovému zisku v prvním pololetí přispěly významně naše firmy ve finančních službách, telekomunikacích a médiích. Stabilní výsledky jsou tak základem pro zdravé investiční ambice skupiny,“ uvedla Kateřina Jirásková, finanční ředitelka PPF.

PPF prodala ruskou PPF Life Insurance skupině Inweasta

PPF prodala svou ruskou pojišťovnu, přebírají ji investoři z Dubaje

Podnikání české skupiny PPF Group v ruském pojišťovnictví přebírá investiční skupina Inweasta, která kupuje stoprocentní podíl v ruské společnosti PPF Life Insurance, napsala ruská agentura Interfax s odvoláním na vyjádření zakladatele investiční skupiny Andreje Jelinsona.

Přečíst článek

Během posledních deseti měsíců skupina majetkově vstoupila do řady firem na vyspělých trzích Evropy, dále posilovala ve střední a východní Evropě a pokračovala v avizovaném exitu ze segmentu finančních služeb v Asii.

Akviziční jízda

V únoru PPF svůj podíl ve společnosti Viaplay na 29,29 procenta a je nyní jedním ze dvou největších akcionářů tohoto švédského provozovatele streamingové platformy. V dubnu PPF uzavřela dohodu o zvýšení podílu ve společnosti InPost a stala se tak největším akcionářem evropského provozovatele výdejních boxů pro e-commerce. Prostřednictvím joint-venture ITIS Holding, provozovatele mýtných systémů, je PPF od května spoluvlastníkem německé společnosti Vitronic. Ta působí v oboru strojového vidění a bezpečnosti silničního provozu. V říjnu vypořádala PPF dříve oznámenou transakci, jejímž výsledkem je partnerství s globální technologickou skupinou e& v telekomunikacích střední a východní Evropy – pod značkou e& PPF Telecom Group.

Letos uzavřela PPF také dohody o prodeji aktiv Home Creditu ve Vietnamu a Indii. Vypořádání obou transakcí s celkovým plněním za zhruba 800 milionů eur se očekává v příštím roce.

Investiční skupina PPF podniká ve 25 zemích v Evropě, Asii a Severní Americe. Investuje do finančních služeb, telekomunikací, médií, biotechnologií, nemovitostí či strojírenství. Skupina vlastní aktiva 44,1 miliardy eur, tedy asi 1,1 bilionu korun, a zaměstnává celosvětově 47 tisíc lidí.

Do skupiny patří například splátková společnost Home Credit, dále Air Bank, telekomunikační firmy Cetin a O2, mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), nemovitostní skupina PPF Real Estate Holding, strojírenská Škoda Group nebo provozovatel mýta v ČR CzechToll.

Miliardářská štafeta. PPF se rozešla s Institutem Václava Klause. Sponzorovat ho bude Tykač

Miliardář Pavel Tykač bude finančně podporovat Institut Václava Klause (IVK). Rozhodl se tak poté, co se dozvěděl, že své mnohaleté sponzorství institutu ukončila skupina PPF. Tykač, který podniká hlavně v energetice a těžbě hnědého uhlí, to oznámil na serveru spolku PavelTykac.com. Institut Václava Klause vznikl v roce 2012 ještě v době, kdy byl Klaus prezidentem.

Přečíst článek

Renáta Kellnerová

Kellnerová i nadále vládne žebříčku nejbohatších Čechů, Babiš si pohoršil

Dědička impéria PPF Renáta Kellnerová s rodinou zůstává i nadále v čele žebříčku nejbohatších lidí v Česku. Podle časopisu Forbes činí hodnota jejího majetku 386 miliard korun.

Přečíst článek

Biotechnologie z Česka bude léčit už i Američany. SCTbio ze skupiny PPF expanduje do USA

Biotechnologická společnost specializující se na výrobu buněčných terapií SCTbio ze skupiny PPF vstupuje do USA, otevírá své zastoupení v Bostonu. Rozvoj aktivit na americkém trhu podpoří rovněž strategické partnerství s firmou Propel BioSciences. PPF o tom informovala v tiskové zprávě.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) a premiér Petr Fiala (ODS)

Vláda loni hospodařila o deset miliard lépe, než si vytyčila. Bez povodní by ale nejspíše skončila v mínusu

Přečíst článek
Doporučujeme