PPF Renáty Kellnerové klesl zisk. Skupina za pololetí vydělala 16 miliard

PPF dosáhla v prvním pololetí 2024 čistého zisku 634 milionů eur (v přepočtu asi 16 miliard korun). Ve stejném období loni měla zisk o 10,6 procenta vyšší. Skupina, kterou ovládá dědička impéria Renáta Kellnerová, to uvedla v tiskové zprávě.
Loni byl zisk podle předchozích oznámení PPF mimo jiné ovlivněn prodejem filipínského Home Creditu, který se uskutečnil v prvním pololetí 2023.
„K celkovému zisku v prvním pololetí přispěly významně naše firmy ve finančních službách, telekomunikacích a médiích. Stabilní výsledky jsou tak základem pro zdravé investiční ambice skupiny,“ uvedla Kateřina Jirásková, finanční ředitelka PPF.
Podnikání české skupiny PPF Group v ruském pojišťovnictví přebírá investiční skupina Inweasta, která kupuje stoprocentní podíl v ruské společnosti PPF Life Insurance, napsala ruská agentura Interfax s odvoláním na vyjádření zakladatele investiční skupiny Andreje Jelinsona.
PPF prodala svou ruskou pojišťovnu, přebírají ji investoři z Dubaje
Zprávy z firem
Během posledních deseti měsíců skupina majetkově vstoupila do řady firem na vyspělých trzích Evropy, dále posilovala ve střední a východní Evropě a pokračovala v avizovaném exitu ze segmentu finančních služeb v Asii.
Akviziční jízda
V únoru PPF svůj podíl ve společnosti Viaplay na 29,29 procenta a je nyní jedním ze dvou největších akcionářů tohoto švédského provozovatele streamingové platformy. V dubnu PPF uzavřela dohodu o zvýšení podílu ve společnosti InPost a stala se tak největším akcionářem evropského provozovatele výdejních boxů pro e-commerce. Prostřednictvím joint-venture ITIS Holding, provozovatele mýtných systémů, je PPF od května spoluvlastníkem německé společnosti Vitronic. Ta působí v oboru strojového vidění a bezpečnosti silničního provozu. V říjnu vypořádala PPF dříve oznámenou transakci, jejímž výsledkem je partnerství s globální technologickou skupinou e& v telekomunikacích střední a východní Evropy – pod značkou e& PPF Telecom Group.
Letos uzavřela PPF také dohody o prodeji aktiv Home Creditu ve Vietnamu a Indii. Vypořádání obou transakcí s celkovým plněním za zhruba 800 milionů eur se očekává v příštím roce.
Investiční skupina PPF podniká ve 25 zemích v Evropě, Asii a Severní Americe. Investuje do finančních služeb, telekomunikací, médií, biotechnologií, nemovitostí či strojírenství. Skupina vlastní aktiva 44,1 miliardy eur, tedy asi 1,1 bilionu korun, a zaměstnává celosvětově 47 tisíc lidí.
Do skupiny patří například splátková společnost Home Credit, dále Air Bank, telekomunikační firmy Cetin a O2, mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), nemovitostní skupina PPF Real Estate Holding, strojírenská Škoda Group nebo provozovatel mýta v ČR CzechToll.
Miliardář Pavel Tykač bude finančně podporovat Institut Václava Klause (IVK). Rozhodl se tak poté, co se dozvěděl, že své mnohaleté sponzorství institutu ukončila skupina PPF. Tykač, který podniká hlavně v energetice a těžbě hnědého uhlí, to oznámil na serveru spolku PavelTykac.com. Institut Václava Klause vznikl v roce 2012 ještě v době, kdy byl Klaus prezidentem.
Miliardářská štafeta. PPF se rozešla s Institutem Václava Klause. Sponzorovat ho bude Tykač
Leaders
Dědička impéria PPF Renáta Kellnerová s rodinou zůstává i nadále v čele žebříčku nejbohatších lidí v Česku. Podle časopisu Forbes činí hodnota jejího majetku 386 miliard korun.
Kellnerová i nadále vládne žebříčku nejbohatších Čechů, Babiš si pohoršil
Leaders
Biotechnologická společnost specializující se na výrobu buněčných terapií SCTbio ze skupiny PPF vstupuje do USA, otevírá své zastoupení v Bostonu. Rozvoj aktivit na americkém trhu podpoří rovněž strategické partnerství s firmou Propel BioSciences. PPF o tom informovala v tiskové zprávě.
Biotechnologie z Česka bude léčit už i Američany. SCTbio ze skupiny PPF expanduje do USA
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.