Živě: Největší ESG akce odstartovala. Pražský hrad hostí Global ESG & Sustainability Summit 2023

Inspirativní přednášky více než 35 předních českých odborníků na udržitelnost a ESG, panelové diskuze, rozhovory s moderátory či networking. To vše nabídne Global ESG & Sustainability Summit 2023. Sledujte živý přenos z akce.
Na akci, která proběhne 27. dubna 2023 na Pražském hradě v prostorách Martinického paláce a na níž zavítá přes 300 účastníků a více než 20 tisíc diváků ji shlédne online, se představí i řada přednášejících ze zahraničí. Z těch českých si diváci budou moci poslechnout například ministra životního prostředí Petra Hladíka, Petru Hanzlíkovou z Googlu či Jakuba Skavroně z Climate Leaders. Seznam řečníků i podrobný program akce najdete na jejím webu.
Sledujte živý přenos z akce:
Účastníci budou mít v rámci akce možnost seznámit se s více než 30 startupy. Velká část bude věnována ochraně klimatu a životního prostředí ve vzdálené Kostarice, akce představí trendy pro rok 2023, nejlepší ESG strategie, zelené investice, pokřtí se kniha o putování na kole z Prahy do Tibetu a mnoho dalších témat.
„Na konferenci GES - Global ESG & Sustainability Summit 2023 se diváci budou moci přesvědčit o tom, jak bohatý svět udržitelnosti, budeme srovnávat co se děje v Evropě s tím, co se odehrává jinde ve světě a budeme si pokládat otázku kde se v tomto světě nachází malé Česko a kde Kostarika, která je rozlohou ještě o něco menší a nemá oporu ve formě EU fondů a může se spolehnout pouze sama na sebe,“ říká Jan Novotný, hlavní organizátor summitu.
Vše k ESG čtěte zde
Inspirativní přednášky i networking
Diváci budou moci navštívit nejen přednášky zkušených řečníků a CEO, ale také se aktivně zapojit do diskuzí či networkingu, který bude po celou dobu akce probíhat v přilehlých saloncích. Účastníci se budou moci ještě před zahájením summitu a po celou dobu jeho trvání propojovat prostřednictvím online networkingové aplikace.
K dispozici bude i záznam celé akce, takže to, co účastníci nestihnou během networkingu, si budou moci pustit dodatečně skrze 10 hodin podcastů a dalších videí. „Věřím, že akce přinese mnoho inspirativních příkladů a přispěje k tomu, aby česká a evropská udržitelná scéna nadále rostla,“ dodává Novotný.
Mezi speakery se představí zástupci Ministerstva životního prostředí ČR, SR, Kostariky a společností Microsoft, Google, Penny, Furbify, Packeta, Hopi, Climate & Sustainable leaders ČR. Newstream je mediálním parnerem akce.
Právníci se v rámci problematiky ESG nejčastěji věnují písmenku G ze zmíněné zkratky, tedy „governance“. Kořeny legislativy věnující se udržitelnosti ale sahají k ekologickým tématům, počínaje skleníkovými plyny. A právě o požadavcích na ekologickou udržitelnost, a především o měření a snižování uhlíkové stopy, byla řeč v nejnovějším dílu podcastu Práva k Ranní Kávě.
Právníci radí, jak na měření uhlíkové stopy
Zprávy z firem
Změnit DNA, přenastavit vnitřní procesy a naladit myšlení všech zaměstnanců. To jsou klíčové kroky, kterými firmy musejí projít, aby se jim podařilo proměnit se v moderní podniky 21. století. Na tom se shodli zástupci UniCredit Bank, Pilsner Urquell, ČEZ či Global Payments na akci pořádané byznysovým portálem newstream.cz.
Debata Newstreamu s top manažery: Velké firmy jsou v rovném odměňování dál než malé nebo stát
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.