Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Přepadovka. Zaměstnance Tesly na nemocenské chodí kontrolovat jejich šéfové

Opening Tesla Factory Berlin Brandenburg
ČTK
 ČTK

Nemocnost v německé továrně americké automobilky Tesla je třikrát vyšší než průměr v odvětví. Zaměstnance na nemocenské proto chodí neohlášeně kontrolovat jejich šéfové. S odkazem na zvukový záznam z pracovní porady o tom píše německý hospodářský deník Handelsblatt.

Vedoucí závodu v Grünheide u Berlína André Thierig a vedoucí personálního oddělení Erik Demmler na schůzi podle listu informovali, že míra nemocnosti v poslední době dosahovala až 17 procent. Demmler uvedl, že firma proto začala provádět neohlášené návštěvy v domácnostech zaměstnanců, kteří nahlásili pracovní neschopnost.

„Jednoduše jsme vybrali 30 zaměstnanců. Někteří byli na nemocenské poměrně dlouho, někteří ji nahlásili čerstvě. Zjištění byla různá,“ řekl Demmler. Někteří zaměstnanci zástupce vedení nepustili dovnitř, jiní vyhrožovali, že zavolají policii. Setkal se i s „latentní agresí“.

Demmler podle Handelsblattu na schůzi uvedl konkrétní údaje o míře nemocnosti. Ve 32. kalendářním týdnu, tedy na začátku srpna, dosáhla 15 procent a v následujícím týdnu 17 procent. Příštích 14 dní byl závod v Grünheide zavřený. V září se absence stálých zaměstnanců pohybovala mezi deseti a 11 procenty. Naproti tomu z lidí, kteří byli najati na dobu určitou, chyběla pouze dvě procenta. Podle listu nyní Tesla vyjedná se závodní radou o tom, aby tito pracovníci dostali stálou smlouvu.

Výstavba továrny Tesla u Berlína

Tesla kvůli výstavbě továrny u Berlína pokácela půl milionu stromů

Kvůli výstavbě obří továrny firmy Tesla nedaleko Berlína bylo vykáceno odhadem půl milionu stromů. Vyplývá to ze satelitních snímků pořízených nad kontroverzní stavbou, informoval zpravodajský server The Guardian.

Přečíst článek

Elon Musk

S Elonem Muskem chodí dvacet bodyguardů a zdravotník. Skoro všude

Elon Musk si už deset let platí špičkovou ochranku, má i vlastní malou tajnou službu. Výdaje na osobní ochranu nejbohatšího člověka světa ale v poslední době rostou.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme