Prezidentem kolínské Toyoty bude od června jako první Čech Robert Kiml

Novým prezidentem kolínské automobilky Toyota Motor Manufacturing Czech Republic bude od června Robert Kiml, dosavadní viceprezident pro výrobu. Stane se prvním Čechem ve funkci prezidenta kolínské automobilky.
„Současný prezident, pan Koreatsu Aoki, bude nově zastávat pozici výkonného poradce vrcholového managementu v kolínském závodě. Robert Kiml, který je v současné době viceprezidentem pro výrobu, bude od 1. června nově jmenován prezidentem Toyota Motor Manufacturing Czech Republic s.r.o. Zároveň bude nadále zastávat i pozici viceprezidenta pro výrobu," uvedl mluvčí automobilky Tomáš Paroubek.
Čtyřiašedesátiletý Aoki vedl kolínský závod od roku 2017. Do koncernu Toyota nastoupil v roce 1983 do oddělení lidských zdrojů. Působil například ve Velké Británii, Spojených státech a ve Francii.
Kiml působí v kolínské Toyotě od začátku výroby první generace vozů, zastával různé vedoucí pozice. „Řídil provoz Lakovny, oddělení kvality nebo projekt zahájení výroby druhé generace kolínských modelů v roce 2014. Ve své kariéře působil i ve vedení sesterského závodu Toyoty v Polsku,” uvedla automobilka. Je viceprezidentem Sdružení automobilového průmyslu České republiky.
Společnost Toyota Motor Europe zároveň oznámila i další organizační změny v Evropě.
Kolínská automobilka vyrábí dva modely aut se spalovacími motory, a to Aygo X a Yaris, druhý z modelů rovněž v hybridní verzi. Loni vyrobila přes 192 000 vozů, v Kolíně zaměstnává přes 3500 lidí v třísměnném provozu.
Japonská automobilka Toyota Motor loni zvýšila prodej o 7,2 procenta na 11,2 milionu vozů, což je podle agentury AFP nový světový rekord. Japonská firma tak už čtvrtým rokem za sebou zůstala největším prodejcem automobilů na světě před německým konkurentem Volkswagen.
Toyota vládne automobilovému světu. V prodejích vozů vytvořila nový světový rekord
Zprávy z firem
Toyota rozšiřuje výrobu elektromobilů v USA, staví tam už druhý závod. Je to pro ni daňově výhodné.
Toyota investuje miliardy dolarů do výroby elektromobilů v USA. Je to pro ni daňově výhodné
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.