Průlom na českém realitním trhu: reality.iDnes.cz a Portál Podílů uzavírají exkluzivní partnerství

Začíná se psát nová kapitola českého realitního trhu. Dvě významné platformy, reality.iDNES.cz a Portál Podílů, vstupují do exkluzivního partnerství. Toto spojení v sobě kombinuje osvědčený realitní inzertní portál a přední platformu pro podílové vlastnictví nemovitostí a přináší revoluční přístup k prodeji a nákupu nemovitostí.
Když se síly dvou významných hráčů na realitním trhu spojí, můžeme očekávat velké věci. Reality.iDNES.cz, založený v roce 2009, je jedním z největších a nejnavštěvovanějších realitních portálů v zemi a je také hlavním zdrojem informací o aktuálních trendech a vývoji na realitním trhu. Svou významnou pozici potvrdil v lednu 2021, kdy podle měření NetMonitor překročil počet jednoho milionu unikátních uživatelů za měsíc.
Češi trpí fetišem vlastnického bydlení. V zemích, jako je Německo, Švýcarsko nebo Rakousko, které si jinak rádi Češi berou za příklad, přetrvává daleko nižší podíl populace bydlící ve vlastním bytě nebo domě. Nájemní bydlení je tam mnohem rozšířenější než v Česku. A nikomu to nepřipadá jako ekonomický nerozum. Jestliže tuto mentalitu Češi postupně přijmou za svoji také, usnadní jim to život. Navíc učiní věc v mnoha ohledech rozumnou i ryze z ekonomického hlediska.
Češi trpí fetišem vlastnického bydlení. To ale bude stále hůře dostupné
Názory
Na druhém konci stojí Portál Podílů, mladší, ale stejně ambiciózní hráč na poli realit. Tento portál odstartoval svůj provoz v roce 2022 a je výsledkem několikaletého vývoje týmu IT odborníků s bohatými zkušenostmi v oblasti nemovitostí. Díky svému inovativnímu přístupu a technologickému know-how se jim podařilo vytvořit jedinečné tržiště podílů, které slouží pro nákup a prodej podílových nemovitostí, který v Česku dosud neexistoval. Portál Podílů nejenže nabízí platformu pro inzerci, ale také poskytuje ucelený vhled do problematiky podílového vlastnictví prostřednictvím svého blogu.
„Naše spolupráce s reality.iDNES.cz je skutečná symbióza,“ říká Jan Kučera, CEO Portálu Podílů, a dodává: „Společně máme možnost vytvářet nové možnosti pro naše zákazníky a posunout trh nemovitostí do nové éry.“
V Česku nebývale zlevňují nemovitosti. V prvním letošním čtvrtletí klesly ceny nových bytů v Praze meziročně o šest procent, což je nejvýraznější propad minimálně od roku 2009, od kdy ČSÚ svoji příslušnou statistiku zveřejňuje. Jedná se přitom o realizované ceny bytů v novostavbách, tedy ceny, za které transakce skutečně probíhá.
V Česku poprvé po více než deseti letech klesají nabídkové ceny nemovitostí, ukazují data ČSÚ
Reality
Své nadšení neskrývá ani Petr Makovský, ředitel reality.iDNES.cz: „Naše rozhodnutí spolupracovat s Portálem Podílů je založeno na víře, že společně můžeme přinést do realitního trhu něco nového a vzrušujícího. Společné úsilí nám umožní lépe sloužit našim zákazníkům a poskytnout jim více možností při hledání nemovitosti,“ komentuje.
Toto strategické partnerství do tradiční realitní sféry přináší nové možnosti, rozšiřuje obzory v oblasti nákupu a prodeje nemovitostí a stává se základním pilířem budoucího růstu a inovací v realitním sektoru.
Praha je zajímává, za to ale velmi drahá. Pro menšího developera může ale stejně tak být atraktivní výstavba v regionech. Tu ale zase brzdí nedostatečná infrastruktura, nejenom ta dopravní, říká v novém díle podcastu Realitního Clubu Tereza Kouklová ze společnosti SFG.
Developerka Tereza Kouklová: Stavět v regionech je jednodušší. Kladno bude nová Praha
Reality
Ceny nájemného ve starších bytech v květnu začaly stagnovat a v některých českých městech i klesat. Pokles ceny nájemného lze sledovat druhé čtvrtletí po sobě. I tak se ale ceny nájmů meziročně zvedly, a to o osm procent v Praze, o devět procent v Brně a o čtyři procenta ve zbytku země, informuje o tom realitní společnost RE/MAX.
Ceny nájemného začaly stagnovat i mírně klesat, byt v Praze vyjde průměrně na více než 19 tisíc
Reality
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.