Půlbilionový deal. Adobe kupuje firmu Figma

Figma. Pro mnohé tvůrce mobilních aplikací a webových stránek dar z nebes, pro Adobe další akviziční cíl. A ne levný. Adobe se chystá za Figmu zaplatit asi 20 miliard dolarů.
Americká softwarová společnost Adobe se dohodla, že zaplatí zhruba 20 miliard dolarů (téměř půl bilionu korun) za převzetí firmy Figma, která poskytuje nástroje ke spolupráci při navrhování mobilních aplikací a webových stránek.
Dohoda o převzetí předpokládá, že Adobe uhradí část kupní ceny hotovostí a část svými akciemi, oznámila společnost. Adobe prostřednictvím akvizice rozšíří svou nabídku platforem usnadňující hybridní styl práce, který umožňuje zaměstnancům vykonávat určitou část pracovních povinností z domova. Poptávka po takových platformách výrazně stoupla s příchodem pandemie covidu-19.
Společnost Figma vznikla v roce 2012. Mezi její zákazníky patří řada velkých technologických společností, včetně firem Google, Netflix či Twitter. Předpokládá se, že Adobe dokončí převzetí podniku v příštím roce. Transakci nicméně ještě musejí schválit akcionáři a regulační úřady, napsala agentura DPA.
Od prosincového odchodu z představenstva společnosti Disney Bob Iger několikrát investoval do firem včetně doručovací společnosti GoPuff a výrobce hraček Funko. Nyní získal podíl v australské společnosti zaměřené na webdesign a vizuální komunikaci Canva. Hodnotu investice nezveřejnil, ale cena firmy se odhaduje na 40 miliard dolarů (asi 922 miliard korun), uvedl server CNBC.
Legendární exšéf Disney Iger koupil podíl v miliardové grafické společnosti Canva. A bude jim radit
Leaders
Americká společnost Adobe koupí za 1,27 miliardy dolarů (27,7 miliardy korun) cloudovou platformu Frame.io. Ta umožňuje editorům videí a dalším účastníkům projektů pracovat ve skupinách pomocí komentářů, anotací či žádostí o schválení, píše agentura Reuters.
Programy Adobe obohatí funkce pro snazší workflow. Díky spojení s Frame.io
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.