Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Puma z války dál tiká v chemičce. Orlen Unipetrol v Litvínově odstavil etylenovou jednotku

Chemický areál u Litvínova na Mostecku společnosti Orlen Unipetrol
ČTK
 ČTK

Orlen Unipetrol odstavil etylenovou jednotku v Záluží u Litvínova, navázal tím na zastavení výroby v sousední rafinerii po nálezu letecké pumy v areálu závodu. Uvedl to mluvčí společnosti Pavel Kaidl.

Útlum etylenové jednotky zahájila firma v pátek ráno, protože kvůli odstávce rafinerie přišla petrochemická část závodu o suroviny. S pumou opatřenou časovačem se nesmí hýbat do úterý. Pokud do té doby nevybuchne, může se podle policie zlikvidovat. Obyvatelé ohroženi nejsou.

Evakuace

Britskou leteckou pumu z druhé světové války objevili ve středu odpoledne dělníci při výkopových pracích. Poté, co pyrotechnik zjistil, jak je nebezpečná, evakuovalo se na 600 lidí, zastavila doprava mezi Mostem a Litvínovem a chemička ve čtvrtek odstavila výrobu v blízké rafinérii.

Chemický areál u Litvínova na Mostecku společnosti Orlen Unipetrol

Čtvrtletní zisk majitele Unipetrolu se propadl. Může za to i daň z mimořádných zisků

Čistý zisk polské petrochemické skupiny Orlen se v prvním čtvrtletí meziročně propadl o 70 procent na 2,77 miliardy zlotých (zhruba 16 miliard korun). Firma v Česku vlastní rafinerskou skupinu Orlen Unipetrol zahrnující síť čerpacích stanic. Výsledky podniku negativně ovlivnila daň z mimořádných zisků a slabší výkony v oblasti rafinace. 

Přečíst článek

Provoz na silnici policie obnovila, od pátečního rána také znovu jezdí mezi oběma městy tramvaje. Mimo provoz ale stále zůstává železnice, protože trať vede kolem místa nálezu munice.

Chemický areál u Litvínova na Mostecku společnosti Orlen Unipetrol

Skupina Orlen Unipetrol loni nezářila. Meziročně jí klesly tržby i zisk

Rafinérské a petrochemické skupině Orlen Unipetrol loni klesl čistý zisk na 5,2 miliardy korun z předloňských 17,9 miliardy korun. Meziročně firmě klesly i tržby, a to o pětinu na 166,4 miliardy korun. Skupina loni zpracovala 7,5 milionu tun ropy.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme