Radek Halíček povede síť kanceláří KPMG v regionu CEE
Novým předsedou a řídícím partnerem sítě KPMG ve střední a východní Evropě byl zvolen řídící partner české KPMG Radek Halíček. Bude mít zodpovědnost za kanceláře KPMG v 15 zemích.
Cílem Halíčka v jeho nové funkci je posílit kolektivní strategii KPMG a zároveň postavení regionu v rámci globální sítě. Halíček dohlédne na kanceláře KPMG v Česku, Polsku, Slovensku, Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku, Moldávii, Slovinsku, Chorvatsku, Bosně a Hercegovině, Srbsku, Makedonii, Kosovu, Albánii a nově také na Ukrajině. Dohromady v nich pracuje přes 6000 lidí.
„Ve své nové funkci se také zaměřím na pokračování pomoci, kterou středoevropští zaměstnanci KPMG poskytli kolegům z Ukrajiny. Důležitá je pro nás i spolupráce na globálním závazku KPMG ohledně dosažení uhlíkové neutrality,“ uvedl Halíček.
Ukrajinská kancelář KPMG se do regionu nově začleňuje. Dosud byla součástí skupiny zemí spolu s Ruskem a Běloruskem, v nichž síť KPMG ukončila podnikání po začátku ruské invaze na Ukrajinu.
Expert na finanční instituce a kapitálových trhů Halíček pracuje v KPMG od roku 2006. Je zakladatelem advokátní kanceláře KPMG Legal. V roce 2016 se stal řídícím partnerem s celkovou odpovědností za činnost KPMG v ČR
Česká kancelář KPMG vznikla v roce 1990. V současnosti zaměstnává přes tisíc odborníků. Řadí se mezi největší poskytovatele služeb v auditu, daních, poradenství, právu a IT. K jejím klientům patří významné české i zahraniční firmy, veřejný sektor i neziskové organizace. Celosvětová síť KPMG má zastoupení ve 145 státech, kde zaměstnává přes 236 tisíc expertů.
>>>>>> Tiskové zprávy o kariérních přestupech zasílejte na kariera@newstream.cz <<<<<<
Zatím se nemluví o tom, jestli ČNB pod novým guvernérem uskuteční detailní klimatický stres test bankovního sektoru, ke kterému už přistoupila Evropská centrální banka a centrální banky Francie, Británie, Nizozemska a Hongkongu. Vhodná kalibrace testu by byla pro ČNB výzvou, píše ve svém komentáři Martin Křivánek, expert na udržitelnost v bankovním sektoru z poradenské společnosti KPMG.Martin Křivánek z KPMG: Ozelení Michl ČNB? Zatím máme víc otázek než odpovědí
Názory
Fenomén ESG rozhodně neskončí v důsledku současné geopolitické situace ani případné ekonomické krize. Kritéria udržitelného byznysu a nefinanční reporting se postupně stanou běžnou součástí výročních zpráv téměř všech firem, shodli se na odborné konferenci Jak přežije ESG v krizové době zástupci firem i státu. Akci pořádal byznysový server newstream.cz.Ekologické chování může nyní výrazně odlehčit účtu za energie
Leaders
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.