Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Razantní kroky řetězce H&M ve Španělsku. Zavře tam více než třetinu poboček

Prodejce oděvů H&M chce podle odborů uzavřít ve Španělsku čtvrtinu obchodů
ČTK
 ČTK

Švédský prodejce oděvů H&M plánuje uzavřít více než čtvrtinu svých obchodů ve Španělsku a propustit skoro 15 procent zaměstnanců, oznámil španělský odborový svaz CCOO. Španělsko je domovem hlavního konkurenta H&M, firmy Inditex.

H&M teď má ve Španělsku 91 obchodů a zhruba 4000 zaměstnanců. Uzavřít plánuje 28 obchodů, o práci tak pravděpodobně přijde 588 zaměstnanců.

Svaz CCOO dodal, že mu firma oznámila, že k hromadnému propouštění musela přistoupit z organizačních, výrobních a z ekonomických důvodů. Žádné další podrobnosti však neuvedla. Jednání s odbory mají začít v září.

„Domníváme se, že to opatření je moc razantní a že je možné hledat řešení, která neznamenají ztrátu pracovních míst,“ uvedly odbory.

Oblíbená značka pro teenagery čelí sexuálnímu skandálu

Oblíbená značka pro teenagery čelí sexuálnímu skandálu. Oběťmi nejsou modelky, ale modelové

Skandálu jedné z největších amerických módních značek Abercrombie & Fitch se chopili vyšetřovatelé FBI. Bývalý generální ředitel Mike Jeffries čelí vyšetřování kvůli obvinění, že spolu se svým partnerem Matthewem Smithem zneužíval mladé modely na akcích, které organizoval na různých místech po světě.

Přečíst článek

H&M je druhým největším prodejcem oděvů na světě s akciemi na burze po španělské společnosti Inditex, vlastníka řetězce Zara. Obchody firmy se nacházejí v obchodních centrech a na hlavních ulicích velkých měst po celém světě.

Společnost H&M byla založena v roce 1947. Kromě hlavní značky H&M vlastní i značky COS, Monki, Weekday, & Other Stories, H&M HOME, ARKET a Afound. Podle svých internetových stránek provozuje téměř 4400 obchodů v 77 zemích, včetně České republiky.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme